українська російська англійська
На Львівщині реалізовується програма створення регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів
25.10.2012 | 10:56
Львівська ОДА

Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій Львівської облдержадміністрації розроблена і виконується Програма створення регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів на 2011-2013 роки, яка спрямована на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій, наслідків стихійних лих.

«Реалізація цієї програми є надзвичайно актуальною, адже на території області почастішали випадки пожеж в екосистемах, насамперед  на торфовищах, виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із стихійними гідрометеорологічними явищами (грози із сильними зливами, шквальними поривами вітру, випадінням крупного граду, сильні снігопади тощо), що призводять до порушення нормальних умов проживання населення, нанесення значних матеріальних збитків об’єктам бюджетної і соціальної сфери, житловим будинкам, господарським спорудам та присадибним ділянкам громадян», - зазначив начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської ОДА Олексій Титаренко.

За його словами, насьогодні у повному обсязі завершено виконання заходів, передбачених цією Програмою на 2012 рік. Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації придбано та закладено в регіональний резерв матеріально-технічних ресурсів у прогнозовано необхідній кількості бляху оцинковану, шифер хвильовий, автомобільний бензин, дизельне пальне  на загальну суму 315 тис. гривень та організовано їх належне зберігання.

Також з початку 2012 року згідно з рішеннями голови Львівської обласної державної адміністрації – начальника цивільного захисту та цивільної оборони області Михайла Костюка, за зверненнями керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, з регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів Дрогобицькій, Жидачівській, Сколівській, Яворівській районним державним адміністраціям, Бориславській міській раді та рятувальним підрозділам області виділено 11780 літрів автомобільного бензину, 5945 літрів дизельного пального, 2683 листи шиферу хвильового, 993 кв. м,  скла віконного та 576 кг авіаційного пального марки ТС- 1 (для забезпечення роботи автомобільного теплогенератора при проведенні аварійних робіт під час низьких температур зимового періоду).

«Це дозволило оперативно провести першочергові роботи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, в найкоротші терміни виконати невідкладні відновлювальні роботи на об’єктах комунальної власності, бюджетної і соціальної сфери, надати реальну матеріальну допомогу постраждалому населенню у населених пунктах області, які зазнали негативного впливу стихійних лих, зокрема і при ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня (буревію), яка виникла на території Дрогобицького, Жидачівського, Миколаївського та Самбірського районів області 9 червня цього року», - сказав Олексій Титаренко.

Він додав, що створення резервів матеріально-технічних ресурсів на регіональному

та місцевих рівнях зумовлено не лише вимогами чинного законодавства, але й викликами та загрозами з боку природного середовища та техногенної сфери: «Наявність в області таких резервів дозволяє в найкоротші терміни надавати допомогу постраждалому населенню, відновлювати роботу об’єктів господарського комплексу», - підсумував Олексій Титаренко.

 

версія для друку