українська російська англійська
У рамках "Тижня екологічного споживача" обговорено негативний вплив фосфатів на довкілля
25.10.2012 | 15:57
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Днями в екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку (м.Яремче) відбувся круглий стіл щодо проблеми негативного впливу фосфатів на довкілля та здоров’я людей. Захід організовано Яремчанською міською екологічною громадською організацією «МАМА-86-Яремче» при співпраці з Карпатським НПП в рамках кампанії «Тиждень екологічного споживача в Україні».

На заході було представлено презентації: «Як знизити хімічне забруднення водойм шляхом впровадження екосанітарних технологій», «Шляхи співпраці влади та громади щодо збереження водойм Яремчанщини», «Проблема фосфатів та як з нею боротися в повсякденному житті», «Хімія в побуті: як зробити правильний вибір».

Учасникам були запропоновані цікаві тест-завдання з інформуванням про склад різних пральних порошків та організовано перегляд відеоролика про проблеми забруднення водойм фосфатами.

Більшість пральних порошків, які продаються в Україні, містять велику кількість фосфатів, поверхнево-активних речовин (ПАР) та інших небезпечних складників, здатних завдавати значної шкоди здоров’ю людини та довкіллю. При контакті зі шкірою фосфати та ПАРи можуть спричиняти дерматити та інші алергійні реакції, а також впливати на роботу внутрішніх органів. Потрапляючи після прання зі стічними водами у водойми, фосфатні сполуки спричиняють погіршення якості поверхневих вод.

Результати екологічного тижня свідчать про те, що велика група споживачів уже має певне уявлення про дану проблему і починає шукати альтернативу небезпечним засобам побутової хімії. Проте, необхідно продовжувати інформаційно-просвітницьку роботу з метою посилення знань і усвідомлення всіх можливих ризиків. Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області повністю підтримує пропозицію громадськості проводити подібні семінари в інших населених пунктах області з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблеми негативного впливу фосфатів на довкілля та здоров’я людини, зокрема на якість водних ресурсів.

версія для друку