українська російська англійська
У Севастополі введено в експлуатацію нові очисні споруди
25.10.2012 | 16:17
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Перша черга будівництва нових очисних споруд в урочищі Ласпі у Севастополі завершена. 24 жовтня їх ввели в експлуатацію.

Нові очисні споруди здатні проводити повну біологічну очистку стічних вод в обсязі 1600 кубометрів у добу. Ретельно відфільтрована вода трубою глибоководного випуску довжиною 200 метрів скидається в море.

Старі очисні споруди, які зведено ще в 1982 році, були розраховані специфічно на обслуговування Дитячого спортивно-оздоровчого центру «Ласпі». Їх продуктивність становила 700 кубометрів стічних вод на добу. З розвитком об'єктів інфраструктури, розташованих в урочищі Ласпі, потреба в очищенні стоків багаторазово зросла, у зв'язку з чим було прийнято рішення про реконструкцію очисних споруд із застосуванням нового сучасного технологічного устаткування, що дозволяє не тільки збільшити потужність до 1600 кубометрів на добу, але і значно поліпшити якість очистки води. Надалі передбачається реконструкція другої черги продуктивністю 5400 кубометрів на добу.

Будівництво нових очисних споруд стало можливим завдяки загальнодержавній програмі «Питна вода» та іншим програмам державного та регіонального рівнів, спрямованим на поліпшення екології регіону, пріоритетного розвитку приморських територій та очищення Чорноморського узбережжя.

Вартість будівництва очисних споруд у Ласпі склала близько 29 мільйонів гривень. Це гроші і державного, і місцевого бюджету. Близько півтора мільйонів гривень були виділені з Фонду охорони навколишнього природного середовища за програмою «Питна вода».

 

 

версія для друку