українська російська англійська
Аудитори Держфінінспекції попередили та усунули порушень на суму 2,9 млрд. грн.
25.10.2012 | 16:26
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Протягом 9 місяців 2012 року за результатами операційного аудиту, проведеного фахівцями Держфінінспекції України, було попереджено та усунено порушень на суму понад 2,9 млрд. грн. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції 25 жовтня.

Із загального обсягу виявлених ризикових операцій та встановлених фактів порушень, що мають механізм усунення, завдяки пропозиціям державних аудиторів попереджено порушень на суму понад 2 млрд. грн., усунуто – на 910,9 млн. грн.

Із загальної суми виявлених ризикових операцій та встановлених фактів порушень незаконні витрати та втрати доходів склали 195,7 млн. грн., втрати від неефективних управлінських рішень – 763 млн. грн. За результатами операційного аудиту, значними залишаються процедурні порушення у сфері державних закупівель, бухгалтерського обліку та звітності.

Від початку поточного року за результатами операційного аудиту складено 1332 повідомлення та 348 довідок, що свідчать про порушення вимог законодавства під час використання державних ресурсів. При цьому було виявлено ризикові операції та встановлено факти порушень на загальну суму понад 14,6 млрд. грн.

Довідково

Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій, які здійснюють суб’єкти господарювання державного сектору економіки, Держфінінспекція України та її територіальні органи проводять на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 506.

На сьогодні операційним аудитом охоплено 50 суб’єктів господарювання державного сектору економіки, їхні фінансові й матеріальні ресурси на загальну суму близько 420 млрд. грн.

версія для друку