українська російська англійська
Болонський процес - запорука європейської інтеграції вищої освіти України
25.10.2012 | 17:54
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Сьогодні за участю Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми та Посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулося відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу».

Євген Суліма підкреслив, що серед пріоритетних напрямів розвитку освіти в Україні визначено підвищення якості освітніх послуг, забезпечення рівного доступу до якісної освіти на всіх рівнях, підвищення конкурентоспроможності національної системи освіти та її інтеграція в єдиний європейський освітній простір. «Безперечно, саме участь у Болонському процесі є одним з найважливіших чинників проведення реформ вищої освіти в Україні», - сказав Перший заступник Міністра.

Окрім того, Євген Суліма наголосив: «Важливою складовою роботи із впровадження Національної рамки кваліфікацій вважаємо реформування національної системи забезпечення якості вищої освіти. Серед основних завдань – запровадження процедур внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості з урахуванням європейських стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості вищої освіти, поглиблення співпраці з європейськими організаціями, зокрема, створення української національної агенції із забезпечення якості вищої освіти та її членство в Європейській мережі із забезпечення якості вищої освіти».

Також Перший заступник Міністра розповів, що вирішальним кроком для модернізації ВНЗ стане суттєве розширення автономії вищих навчальних закладів, а одним із важливих завдань є підвищення рівня мобільності студентів, випускників, науково-педагогічних працівників ВНЗ.

Євген Суліма також підкреслив на важливості підтримки проведення реформ у сфері вищої освіти нашими європейськими партнерами: «У цьому році, в рамках програми ЄС «Темпус», вищими навчальними закладами України реалізується більш ніж 60 спільних з європейськими університетами проектів. За підтримки Європейської Комісії планується розпочати проект «Твіннінг», спрямований на впровадження Національної рамки кваліфікацій у сфері професійно-технічної освіти. Налагоджено тісне співробітництво з Радою Європи та Європейським фондом освіти з питань впровадження Національної рамки кваліфікацій та проведення модернізації законодавства у сфері вищої освіти і професійної підготовки».

У свою чергу Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські повідомив, що 47 держав є учасниками Болонського процесу, і вони збираються для того, щоб адаптувати, пристосувати свої освітні системи, структури, готувати студентів для навчання у глобальному світі, за кордоном, не втрачаючи одночасно можливостей для продовження навчання у своїй країні.

«Україна також є учасником цього процесу, не будучи членом Європейського Союзу. Україна може багато в чому виграти від участі у Болонському процесі, так само як і інші країни. Студенти інших країн можуть виграти від того, що перебуватимуть, навчатимуться в Україні, дізнатися багато про країну та отримати знання від кращих українських викладачів. З точки зору Європейського Союзу, Україна є важливим партнером, сусідом», - зазначив Ян Томбінські.

версія для друку