українська російська англійська
Видобуток нетрадиційних видів вуглеводнів сприятиме енергетичній незалежності
25.10.2012 | 19:05
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

25 жовтня в Кабінеті Міністрів України відбулась відеоконференція за участі представників Міністерства екології та природних ресурсів України на тему: «Перспективи досягнення енергетичної незалежності України завдяки видобуванню нетрадиційних видів вуглеводнів».

У рамках роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ у  IV кварталі 2012 року відбулась відеоконференція за участю Голови Державної служби геології та надр України Олега Проскурякова, радника Міністра Володимира Ігнащенка, а також директора Департаменту геології Держгеонадр України Володимира Бенька із чотирма регіонами України: Дніпропетровськом, Львовом, Одесою та Харковом.

Протягом відеоконференції спікери відповіли на низку ключових питань, які стосуються екологічної політики та реалізації досягнення енергетичної незалежності України завдяки видобуванню нетрадиційних видів вуглеводнів. Зокрема, йшлося про те, що Україна імпортує із Росії більше половини від загального обсягу спожитого газу. За міжнародними стандартами така ситуація кваліфікується як загроза національній безпеці. Ситуація ускладнюється через занадто високі ціни на імпортований газ, що є основним чинником бюджетного дефіциту. Важливим напрямком виправлення ситуації є нарощування власного видобутку газу. Найбільш перспективні запаси – це родовища на глибоководному шельфі Чорного моря та газ із нетрадиційних джерел на материковій частині. Для освоєння цих родовищ потрібні багатомільярдні інвестиції та сучасні технології, якими володіють провідні міжнародні нафтогазові компанії.

Учасники відеоконференції обговорили питання видобутку вуглеводнів у межах ділянок Олеська (Львівська й Івано-Франківська обл.) та Юзівська (Харківська і Донецька обл.) компаніями Chevron Ukraine B.V та Shell Exploration and Production Ukraine відповідно.

Представники Міністерства екології та природних ресурсів України наголосили на тому, що Уряд України робить усе заради відкритості та плідної співпраці, аби думка кожного українця була врахована при прийнятті важливих державних рішень.

Наприкінці відеоконференції спікери зазначили, що для закріплення та продовження досягнутих успіхів Уряд України, фахівці Міністерства екології та природних ресурсів, Державної служби геології та надр України активно беруть участь у міжнародних переговорних процесах, відстоюючи інтереси України у вищезазначених питаннях.

 

версія для друку