українська російська англійська
Органи Казначейства продовжують здійснювати платежі своєчасно
25.10.2012 | 19:20
Прес-служба Державної казначейської служби

У деяких засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що «з кінця вересня Казначейство заблокувало кошти бюджетним організаціям в регіонах України». З огляду на те, що зазначена інформація не відповідає дійсності, Державна казначейська служба повідомляє наступне.

Органи Казначейства продовжують здійснювати платежі своєчасно відповідно до розпису Державного бюджету України у терміни визначені законодавством.

Згідно з щомісячними розписами державного та місцевих бюджетів видатки на кінець кварталу мають найбільшу питому вагу, а сплата платниками основних податків, зборів (обов’язкових платежів), що наповнюють бюджет, відбувається, як правило, в останні дні місяця. До того ж, протягом ІІ півріччя завершується проведення тендерних процедур, наприкінці ІІІ кварталу до органів Казначейства подаються документи на оплату державних закупівель, і цей процес набуває масового характеру.

Враховуючи необхідність опрацювання значної кількості первинних та розрахункових документів, які надаються розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, органи Казначейства з метою уникнення соціальної напруги забезпечують виконання насамперед захищених статей видатків бюджету, а саме виплату заробітної плати, стипендії, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів тощо.

Стосовно можливих затримок з проведенням платежів, вони можуть  виникати внаслідок різних обставин, зокрема через допущені помилки розпорядниками бюджетних коштів при підготовці первинних та розрахункових документів, усунення яких вимагає певного часу, або несвоєчасність подання до органів Казначейства пакету документів та оформлення необхідних процедур, визначених бюджетним законодавством та законодавством у сфері закупівель.

Окремо слід зазначити, що лише протягом вересня-жовтня поточного року на соціально значущі об’єкти та заходи, такі як – будівництво/ремонт дитячих садків, шкіл, лікарень, доріг загального користування та міських вулиць, ремонту комунальних мереж, газогонів, заходів із закупівлі сучасного медичного обладнання, а також на будівництво житла військовослужбовцям, чорнобильцям та молодим сім’ям, Державною казначейською службою України перераховано коштів у сумі 1,9 млрд. грн. по усіх регіонах України.

Перерахування додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, розподіл якої належить до компетенції обласних державних адміністрацій, здійснюється Казначейством своєчасно і у повному обсязі.

Крім того, реалізується механізм покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов'язаних із забезпеченням здійснення захищених видатків загального фонду, шляхом надання територіальними органами Казначейства на договірних умовах позик місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка без нарахування відсотків за користування ними. Станом на 24.10.2012 з початку року органами Казначейства надано позик на суму 38,7 млрд. грн., що на 17,1 млрд. грн. більше відповідного показника минулого року. Обсяг заборгованості місцевих бюджетів за такими позиками становить 2,4 млрд. гривень.

 

 

версія для друку