українська російська англійська
Інформацію з медичних карток киян вноситимуть до електронної бази
26.10.2012 | 09:12
Київська МДА

Комп’ютеризація бази даних пацієнтів у першу чергу впроваджуватиметься у медичних закладах первинної ланки – поліклініках та амбулаторіях сімейної медицини. Про це повідомили у Головному управлінні охорони здоров’я КМДА.

Інформація, що наразі зберігається у паперовому виглядімедичній картці, – після надання згоди пацієнта, буде занесена до електронного реєстру. Така практика апробована та активно діє у більшості країн світу.

Створення електронної бази даних дозволить лікарям оптимально корегувати маршрут пацієнта, у режимі онлайн обмінюватися даними про стан здоров’я, контролювати заходи щодо диспансеризації, профілактичного лікування, забезпечення пільговими ліками тощо.

Невдовзі кияни будуть позбавлені необхідності збирати та зберігати купу медичних паперів, чекати, доки до лікаря з лабораторії надішлють результати аналізів, стояти в чергах реєстратури та біля кабінетів.

Зауважимо, що обробка інформації пацієнтів проводитиметься винятково працівниками медичного закладу, на яких покладено відповідальність щодо нерозголошення персональних даних та забезпечення їх захисту.

Довідково:

Впровадження електронного реєстру пацієнтів відбувається відповідно до  Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 №187/2012, Постанови Кабінету Міністрів України від 06 червня 2012 року № 546 «Про затвердження Положення про електронний реєстр пацієнтів».

версія для друку