українська російська англійська
Міноборони: закладено два бойові катери "Гюрза-М" для ВМС
25.10.2012 | 20:32
Прес-служба Міністерства оборони

25 жовтня 2012 року у Києві, на публічному акціонерному товаристві “Завод “Ленінська кузня” відбулася урочиста церемонія закладки двох броньованих артилерійських катерів “Гюрза-М” для Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Будівництво катерів, спроектованих “Дослідно-проектним центром кораблебудування”, здійснюватиметься у відповідності з укладеним між Міністерством оборони України і ПАТ “Завод “Ленінська кузня” контрактом. Всього до 2017 року планується збудувати 9 катерів “Гюрза-М”.

Закладні дошки на два закладні блоки катерів у присутності працівників підприємства прикріпили перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник, перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко, командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн та голова правління ПАТ “Завод “Ленінська кузня” Валерій Шандра.

– Президент України Віктор Федорович Янукович поставив чітке завдання щодо реформування Збройних Сил України. Керівництво держави та уряду особливу увагу приділяє розвитку Військово-Морських Сил. Закладка двох бойових катерів для ВМС на заводі “Ленінська кузня” свідчить про стабільність та незворотність реформ, здатність вітчизняної промисловості забезпечити військо і флот сучасними зразками озброєння та бойової техніки, які відповідають кращим світовим стандартам, – наголосив перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник.

Він підкреслив, що керівництво держави та оборонного відомства і в подальшому докладатимуть максимум зусиль для розвитку оборонного потенціалу нашої країни. А національні підприємства оборонного комплексу таким чином зміцнюватимуть економіку України та створюватимуть нові робочі місця.

– Попереду у нас – нові серйозні проекти і велика робота, – підкреслив перший заступник глави оборонного відомства.

Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн нагадав, що навесні минулого року за участю Президента України Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Януковича було урочисто розпочато будівництво для Військово-Морських Сил Збройних Сил України головного корабля класу “корвет”.

– А сьогодні ми заклали два малих броньованих катери. Це є свідченням послідовності політики як керівництва держави, так і Міністерства оборони щодо зміцнення та відновлення бойового потенціалу флоту, – наголосив віце-адмірал Юрій Іл’їн.

За його словами, Міністерство оборони активно впроваджує заходи щодо будівництва нових кораблів і катерів, судноремонту, глибокої модернізації і ремонту військової техніки, водночас підвищуючи соціальні гарантії військової служби.

 

версія для друку