українська російська англійська
Випуск продуктів дитячого харчування буде збільшено
26.10.2012 | 11:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Кабінет Міністрів вніс зміни до переліку спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва, прибуток підприємств від реалізації яких на митній території України звільняється від оподаткування. Відповідну постанову прийнято на засіданні Уряду 24 жовтня 2012 року.

 Згідно зі статтею 154 Податкового кодексу України звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий від продажу на митній території України продуктів дитячого харчування власного виробництва, спрямований на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін таких продуктів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 1997 р. № 859 затверджено відповідний перелік спеціальних продуктів дитячого харчування.

Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 р. № 457 затверджено нову редакцію Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016:2010).

Прийнятою постановою передбачається привести перелік спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва, прибуток підприємств від реалізації яких на митній території України звільняється від оподаткування, у відповідність до Державного класифікатора продукції та послуг.

Зауваження, надані Міністерством фінансів України та Міністерством юстиції України, враховані. Зокрема, у визначеннях назви продукту вилучено слова «дієтичного харчування». Таким чином, до переліку пропонується включити лише продукти дитячого харчування.

Прийняття постанови дозволить привести перелік спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва у відповідність до нової класифікації продукції. Прибуток від реалізації таких продуктів дитячого харчування буде використаний виробниками для збільшення випуску продуктів дитячого харчування, що дозволить забезпечити внутрішній ринок якісною конкурентоспроможною  вітчизняною продукцією, ціни на яку будуть доступними.

версія для друку