українська російська англійська
Уряд пропонує створити належні умови для реалізації Закону України "Про громадські об’єднання"
26.10.2012 | 12:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

24 жовтня 2012 р. на засіданні Уряду схвалено проект Закону про внесення змін до законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про громадські об’єднання», який набере чинності 1 січня 2013 р.

Оскільки новий Закон України «Про громадські об’єднання» містить ряд новел, пов’язаних зі створенням і діяльністю громадських організацій і громадських спілок, Урядом запропоновано комплексний перегляд усіх законодавчих актів України у цій сфері.

Зокрема, урядовим законопроектом пропонується узгодити термінологію, що використовується для позначення громадських об’єднань. Крім того, оскільки новий Закон не містить обмежень щодо діяльності громадських організацій за територіальною ознакою, з чинного законодавства пропонується комплексно вилучити норми, пов’язані з визначенням місцевого та міжнародного статусу громадських об’єднань. Також передбачено визначення особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо реєстрації та прийняття повідомлення про утворення громадських об’єднань.

Загалом передбачається, що внесення відповідних змін до законодавства створить належні умови для реалізації положень нового Закону України «Про громадські об’єднання».

версія для друку