українська російська англійська
Уряд ініціює посилення соціального захисту дітей-інвалідів
26.10.2012 | 19:32
Прес-служба Міністерства соціальної політики

24 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Представляючи проект акта на засіданні Уряду, заступник Міністра соціальної політики Лідія Дроздова поінформувала, що Мінсоцполітики розробило його на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України.

Як відомо, відповідно до статті 18 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, виплачується державна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. У разі, коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат.

Проте, відповідно до статті 10 Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», державна соціальна допомога, яка призначена на дитину-інваліда віком до 18 років, виплачується незалежно від одержання на неї  інших видів допомоги.

Соціальна державна допомога на дітей-інвалідів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, вираховується із державної допомоги, передбаченої статтею 18 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Схваленим Урядом законопроектом передбачається не зменшувати для дітей-інвалідів, які знаходяться під опікою чи піклуванням, суму допомоги, яка наразі становить два прожиткові мінімуми, на суму державної соціальної допомоги, що виплачується дітям-інвалідам.

версія для друку