українська російська англійська
Презентовано організацію доступу до публічної інформації у Секретаріаті Кабінету Міністрів
26.10.2012 | 10:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Чергове виїзне практичне заняття викладачів та слухачів Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося у Києві в Будинку Уряду. Майбутніх магістрів та їх викладачів приймали співробітники Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю та Департаменту фахової експертизи Секретаріату Кабінету Міністрів.

Насамперед, гостям було запропоновано завітати до Музею історії урядів України. З цікавістю нинішні та майбутні управлінці познайомилися з матеріалами про діяльність своїх колег минулих часів. Адже тут зібрано унікальні експонати, що розповідають і про перший український уряд, від часу створення якого влітку 1917 року фактично ведуть облік уряди України, і про визначних урядовців різних поколінь.

Учасників виїзного заняття також було ознайомлено з організацією доступу до публічної інформації у Секретаріаті Кабінету Міністрів. Заступник директора, начальник Управління забезпечення доступу до публічної інформації Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Роксолана Стадник розповіла їм про діяльність Управління, а також проведену органами виконавчої влади роботу із забезпечення доступу до публічної інформації, навела цікаву статистику результатів опрацювання органами виконавчої влади запитів на інформацію за весь період дії Закону України «Про доступ до публічної інформації». Так, з 9 травня 2011 року по 30 вересня 2012 року до органів виконавчої влади надійшло 46275 запитів на інформацію, до Секретаріату Кабінету Міністрів – 1952 запити. З 46275 запитів, отриманих органами виконавчої влади з посиланням на Закон: 22123 надійшло поштою (48% від загальної кількості), 18107 – електронною поштою (39%), 1896 – факсом (4%), 769 – телефоном (2%), 3380 – іншими каналами (7%). Переважну більшість запитувачів цікавила правова інформація (6691 запит), інформація довідково-енциклопедичного характеру (5772), статистична інформація (5361), інформація про товар, роботу, послугу (4944), інформація про фізичну особу (2852).

Слухачам продемонстрували започатковану на Урядовому порталі рубрику «Доступ до публічної інформації», ознайомили з наказами, виданими у Секретаріаті Кабінету Міністрів на виконання законодавства України у сфері доступу до публічної інформації.

Гостей було ознайомлено із системою обліку публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів, яка відповідає усім вимогам, визначеним постановою Кабінету Міністрів від 21.11.2011 р. № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації». Також слухачі мали змогу переглянути результати моніторингу інформаційного наповнення веб-сайтів центральних та місцевих органів виконавчої влади відповідно до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Серед іншого, учасникам виїзного заняття розповіли про проведену Управлінням інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо основних прав, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації», зокрема продемонстрували відеоролик про організацію забезпечення доступу до публічної інформації у Секретаріаті Кабінету Міністрів, брошуру «Розгляд звернень громадян та задоволення запитів на інформацію. Порівняльний аналіз». Поінформували слухачів і про організовані та проведені семінари для представників органів виконавчої влади, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації та представників громадських рад.

 

 

версія для друку