українська російська англійська
Україна та Швеція працюватимуть над створенням спільних підприємств у рибній галузі
26.10.2012 | 12:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств у сфері рибного господарства із Швецією. Крім того, Україна та Швеція поглиблюватимуть співпрацю у реалізації інвестиційних проектів у сільському господарстві та технічному переоснащенні підприємств агросектору.  Про це йшлося 26 жовтня на зустрічі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Івана Бісюка та Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні Стефана Гуллгрена.

Відкриваючи зустріч, Іван Бісюк поінформував про основні показники аграрного сектору України, зокрема про успішний хід осінньо-польових робіт та результативність ініційованих Міністерством аграрної політики та продовольства програм тваринництва. Він також відзначив високий рівень співпраці між українськими та шведськими бізнесовими структурами.

В ході зустрічі перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства  наголосив, що Україна та Швеція мають значний потенціал співробітництва у сфері сільського господарства. Він підкреслив, що Україна особливо зацікавлена у розвитку співпраці в сфері  рибного господарства.

«Україна зацікавлена у створенні спільних українсько-шведських підприємств з вирощування прісноводних риб на території України, тому що в Україні є багато прісноводних водойм, які необхідно використовувати для виробництва риби», - зазначив Іван Бісюк.

На зустрічі був присутній Голова державного агентства рибного господарства  Віктор Дроник, який, зокрема, повідомив про основні пріоритетні напрямки співпраці України та Швеції у розвитку рибного господарства.

«На сьогодні  для нас основним пріоритетом  у розвитку аквакультури є створення спільних українсько-шведських підприємств для вирощування товарної риби. Україна проводитиме і роботу щодо збільшення продуктивності акваторії Чорного та Азовського морів. Тому українська сторона зацікавлена у вивченні шведського досвіду щодо збереження та переробки риби. Також сьогодні ми працюємо з Європейським союзом у розвитку рибоохоронної діяльності», - зазначив Віктор Дроник.

У свою чергу, посол Швеції підтвердив зацікавленість у створенні спільних підприємств рибного господарства та висловив готовність до подальшого співробітництва.

«Така співпраця у рибному господарстві буде взаємовигідною для наших держав та бізнесу. Тому ми сприятимемо  створенню спільних підприємств рибного господарства на території України. Ми плануємо і надалі брати участь у інвестиційних проектах у сфері сільського господарства України. Зокрема, надавати технічну допомогу для швидшого впровадження інноваційних технологій у аграрний сектор України», - повідомив Стефан Гуллгрен.

Іван Бісюк поінформував Стефана Гуллгрена про успішну співпрацю між Україною та Швецією у галузі ветеринарії. За його словами, на сьогодні узгоджені ветеринарні сертифікати на рибопродукти та м’ясопродукти, що експортуються в Україну.

Завершуючи зустріч, Іван Бісюк подякував Стефану Гуллгрену за взаємовигідне та результативне співробітництво між Україною та Швецією.

 

версія для друку