українська російська англійська
Мінагрополітики: запровадження нових механізмів дасть змогу зробити зерновий ринок прогнозованим
26.10.2012 | 13:26
Прес-служба Міністерства аграрної аграрної політики та продовольства

За останній період склався достатній рівень порозуміння між зерноторговими компаніями й Міністерством аграрної політики та продовольства України. Зі свого боку, держава виконає всі зобов’язання, що прописані в Меморандумі. Водночас зараз на розгляді в парламенті знаходиться низка законопроектів, що дадуть змогу запровадити нові ефективні механізми взаємодії виробників зерна та учасників зернового ринку.

Мінагрополітики відзначає достатній рівень порозуміння між зерноторговими компаніями та Міністерством, що склався за останній період. Зі свого боку, держава виконає всі зобов’язання, що прописані в Меморандумі з учасниками зернового ринку. Крім того, зараз на розгляді в парламенті знаходиться низка законопроектів, що дадуть змогу запровадити нові ефективні механізми взаємодії виробників зерна та учасників зернового ринку.

Зокрема, мова йде про проекти законів «Про аграрні розписки» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно». Прийняття цих законопроектів дасть змогу створити умови для ефективної взаємодії банківської, страхової, виробничої та торгової систем на зерновому ринку. Сільгоспвиробники отримають можливість доступу до короткострокових кредитних ресурсів, зокрема за механізмом форвардних закупівель. Крім того, активізується розвиток страхових механізмів та механізмів кредитування.

Укладання форвардних контрактів, у тому числі і трейдерами, дасть змогу прогнозувати обсяги виробництва зерна та, відповідно, забезпечувати продовольчу безпеку й обсяги експорту. У всьому світі форвардні контракти є дієвим механізмом регулювання внутрішнього ринку.

Держава продовжує застосовувати механізм форвардних закупівель  для забезпечення продовольчої безпеки. Так, з 1 листопада Аграрний фонд планує розпочати форвардні закупівлі пшениці й жита продовольчих класів урожаю 2013 року загальним обсягом близько 1,3 млн. тонн. Авансові платежі становитимуть 50% від мінімальної інтервенційної ціни для відповідних класів для поточного маркетингового року.

У свою чергу прийняття проекту закону про Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно дасть змогу гарантувати власникам складських документів, в тому числі кредиторам (банкам) відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад, у разі настання форс мажорних обставин, не буде в змозі повернути його.

 

версія для друку