українська російська англійська
Розроблено новий регуляторний акт, що дозволяє вживати всіх необхідних заходів щодо захисту прав акціонерів
26.10.2012 | 14:09
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила роботу над Порядком нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків. Відповідне рішення було прийнято на останньому засіданні регулятора, що відбулося 25 жовтня 2012 року.

«Розробляючи новий регуляторний акт, в першу чергу, ми намагались забезпечити приведення його у відповідність до законодавства. Так, документ регулює процедуру призначення представників Комісії для нагляду за реєстрацією акціонерів для участі у загальних зборах, за проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків, а також процедуру складання документів за наслідками таких дій.  Затвердження регуляторного акта дозволяє забезпечити Комісії виявлення порушень під час проведення загальних зборів акціонерних товариств та вживати всіх необхідних заходів щодо захисту прав акціонерів, що є ледве не найважливішою функцією регулятора», - зазначив директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР Олег Мисюра.

Зауважимо, що Комісія вже давно працює в цьому напрямку і даним документом завершує приведення у відповідність до законодавства всіх нормативних документів щодо заходів контролю на ринку цінних паперів.

Наразі документ направлено для проходження обов'язкової процедури державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

версія для друку