українська російська англійська
Обговорено актуальні питання співпраці України та Європейського Союзу в енергетичній сфері
26.10.2012 | 13:54
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

25 жовтня 2012 р. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко відвідав м. Берлін, (Федеративна Республіка Німеччина), де взяв участь в урочистих заходах з нагоди 60-ї річниці утворення Східного комітету німецької економіки (СКНЕ).

У святкуванні 60-ї річниці СКНЕ взяли участь Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер, Голова правління СКНЕ Екхард Кордес, керівництво провідних німецьких концернів, представників країн Центральної та Східної Європи й Центральної Азії.

У рамках візиту також відбулася бесіда Юрія Бойка з Єврокомісаром Гюнтером Оттінгером. Під час бесіди сторони обговорили актуальні питання співпраці України та Європейського Союзу в енергетичній сфері.

Довідково

Східний комітет німецької економіки (СКНЕ) створено у 1952 р. з метою сприяння розвитку торгівлі ФРН з країнами соціалістичного табору, зовнішньоторговельні відносини яких на той час регулювалися на державному рівні. Сьогодні СКНЕ активно співпрацює з країнами Центральної та Східної Європи й Центральної Азії

СКНЕ є загальним органом провідних спілок та об’єднань німецької економіки, а також окремих компаній. Серед його засновників - Федеральна спілка німецької промисловості (BDI), Німецьке об’єднання промислово-торговельних палат (DIHT), Федеральна спілка німецьких банків (BdB), Федеральна спілка німецької оптової та зовнішньої торгівлі (BGA), Зовнішньоторговельне об’єднання німецької роздрібної торгівлі (AvE), Центральна спілка німецького ремісництва (ZDH), Спілка ЦСЄ (OMV) тощо.

Завданням Східного комітету є спрямування, підтримка та координування діяльності німецьких компаній у сфері торгівлі, інвестицій і послуг на ринках країн ЦСЄ та СНД. Комітет забезпечує:

налагодження контактів та підтримку постійного діалогу з державними органами, діловими колами в країнах регіону, а також ФРН;

участь в підготовці та проведенні економічних переговорів уряду ФРН з цими країнами;

надання актуальної інформації про економічний розвиток країн регіону;

організацію ділових поїздок, конференцій, семінарів, на які запрошуються, як правило, високопоставлені представники державних органів і провідних компаній;

консультування німецьких фірм з конкретних питань діяльності.

версія для друку