українська російська англійська
У Криму вийшов на маршрут перший рейковий автобус
26.10.2012 | 14:27
Рада міністрів АР Крим

26 жовтня на залізничному вокзалі в Сімферополі запустили на маршрут перший в Криму рейковий автобус малої складової.

У заході взяли участь Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов, заступник Міністра інфраструктури України Володимир Корнієнко, начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот та ін.

«Вітаю всіх кримчан з появою сучасного рейкового автобуса. Він економічний, комфортний і зручний для людей з обмеженими фізичними можливостями. Це чергове підтвердження того, що ми поетапно реалізуємо соціальні ініціативи Президента України і виконуємо всі взяті перед кримчанами зобов'язання», - сказав Анатолій Могильов.

У свою чергу Олександр Момот висловив упевненість, що запуск рейкового автобуса не останній спільний проект з кримським урядом: «Я вдячний главі уряду Криму Анатолію Могильову за підтримку. Це перший досвід в Україні і перший приклад того, як залізниця і керівництво регіону можуть швидко і ефективно вирішувати проблеми розвитку транспорту регіону. Я сподіваюся, що це не останній наш проект».

Учасники заходу перерізали символічну стрічку і запустили автобус на перший маршрут.

Рейковий автобус придбано за рахунок коштів республіканського бюджету Криму і Придніпровської залізниці на умовах співфінансування.

Він призначений для руху на неелектрифікованих ділянках і буде ходити за маршрутом Джанкой - Феодосія - Джанкой - Армянськ - Джанкой. Вартість проїзду відповідатиме вартості квитка на звичайні приміські електропоїзди.

При дотриманні правил експлуатації автобус може використовуватися протягом 40 років, його конструкційна швидкість становить 120 км/год, дальність ходу на одній заправці палива - не менше 1000 км. Пасажиромісткість - 91 посадочне місце і 80 додаткових.

 

версія для друку