українська російська англійська
Микола Азаров: В Україні створено рівні умови для всіх учасників виборчого процесу
26.10.2012 | 15:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В Україні створено конкурентні умови для всіх учасників виборів у народні депутати до Верховної Ради України. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров 26 жовтня 2012 року під час зустрічі з Головою Постійного комітету у закордонних справах та міжнародної торгівлі Сенату Канади, керівником канадської місії спостерігачів за виборами 2012 року в Україні сенатором Рейнел Андрейчук. Місія з Канади  у складі 400 спостерігачів є найбільшою за чисельністю в Україні.

 «Вибори проходять достатньо конкурентно. І Президент, і Уряд зробили все, щоб забезпечити рівний доступ всіх політичних сил до засобів масової інформації, свободу ведення агітації», - наголосив Глава Уряду,  додавши, що керівництво України зацікавлене у проведенні чесних, прозорих і демократичних виборів, для чого створені всі умови.

З цією метою, за його словами, в Україні вперше буде застосовано практику он-лайн спостереження за ходом виборів за допомогою веб-камер, які встановлено на всіх виборчих дільницях. Як повідомив Прем'єр-міністр, він сьогодні спеціально відвідав одну з дільниць у Києві, щоб особисто пересвідчитись, як цей механізм діятиме на практиці. 

«Камера фіксує момент отримання бюлетеня, тому будь-який спостерігач, який знаходиться на дільниці чи за її межами, може пересвідчитись, що громадянин отримав бюлетень. Камера також фіксує момент того, як виборець опускає бюлетень в урну. Після завершення голосування о 20-00 підрахунок голосів буде здійснюватися під спостереженням веб-камер. Вони будуть вести запис цього процессу, і можна буде в будь-який час після підбиття підсумків подивитися його», - поінформував Микола Азаров.

Крім того, за його словами, на виборчих дільницях за законністю процесу стежитимуть спостерігачі від усіх партій, в тому числі і представники міжнародних організацій.

У свою чергу Голова канадської місії спостерігачів сенатор Рейнел Андрейчук відзначила важливість того, що зробив Уряд для забезпечення належних умов проведення парламентських виборів в Україні. При цьому вона наголосила на фаховості та об’єктивності канадських спостерігачів, які приїхали в Україну.

«Це найбільша місія, яку Уряд Канади направив в Україну. Я очолюю місію із 400 людей, які є справжніми професіоналами, є абсолютно об’єктивними. Ми підпорядковуємося українським законам про вибори, а також міжнародним стандартам», - сказала Рейнел Андрейчук.

Микола Азаров висловив вдячність Уряду Канади «за направлення такої серйозної групи спостерігачі в Україну». «Ми віримо у об’єктивність, ми пам’ятаємо вашу роботу на виборах 2010 року і високо її цінуємо», - зазначив Прем'єр-міністр.

версія для друку