українська російська англійська
Працівники міліції забезпечать охорону документації під час перевезення до окружних виборчих комісій
28.10.2012 | 20:21
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк у ході марафону "Вибори 2012" поінформував громадськість про ті заходи, які вживають працівники органів внутрішніх справ, аби забезпечити правопорядок та вільне волевиявлення українських громадян.

За словами Віктора Ратушняка, охорону громадського порядку на території, прилеглій до виборчих дільниць, забезпечують 58,5 тисячі міліціонерів. Їм допомагають майже 18 тисяч придатних сил із числа працівників МНС, членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону та інші.

За інформацією, отриманою з регіональних структурних підрозділів станом на 16 годину 28 жовтня 2012 року в органах внутрішніх справ зареєстровано 134 повідомлення, прямо чи опосередковано пов’язаних з виборчим процесом. Звернення стосувались здебільш незаконної агітації виборців, порушень виборчого законодавства та пошкодження бюлетенів для голосування.

На жаль, під час проведення парламентських виборів було зафіксовано 3 смертельні випадки громадян України. Так, 71-річний пенсіонер помер на дільниці у Львові, а в Ірпені, що на Київщині, на одній з виборчих дільниць померла 76-річна жінка, на Буковині також зафіксували смерть 71-річного виборця.

«Наша функція - охороняти правопорядок, безпеку людей, які перебувають на виборчих дільницях, безпеку спостерігачів, - зазначив, заступник Міністра внутрішніх справ. - В разі виявлення будь-яких правопорушень наше завдання - ретельно задокументувати та перевірити всі факти звернень. А у випадках, коли правопорушення відноситься до компетенції прокуратури, негайно передати за належністю для прийняття рішення».

В свою чергу, позитивну роботу міліції під час виборчого процесу відмітив Представник Уповноваженого з питань дотримання виборчих прав громадян Михайло Чаплига. Він зазначив, що працівники правоохоронного відомства своєчасно реагують на всі повідомлення, які мають відношення до парламентських виборів 2012.

Наостанок, Віктор Ратушняк зауважив, що працівники міліції будуть працювати на виборчих дільницях не тільки до їх закриття, а й в подальшому, поки члени виборчої комісії не підрахують документацію і не перевезуть під охороною до окружних виборчих комісій. Саме після цього, правоохоронці закінчать свою роботу на територіальних виборчих комісіях.

 

версія для друку