українська російська англійська
На Луганщині відкрито другу чергу обласної тублікарні
29.10.2012 | 12:30
Луганська ОДА

На Луганщині урочисто відкрили другу чергу Слов’яносербської обласної туберкульозної лікарні.

«У цьому році Луганщина не увійшла в число областей, на території яких реалізуються пілотні проекти із реформування галузі охорони здоров’я. Тому головним джерелом фінансування усіх нововведень, які слугуватимуть покращенню якості регіональної медицини, став обласний бюджет. Зокрема, загальна вартість будівництва тубдиспансеру вже склала близько 80 млн. грн», – зазначив заступник голови Луганської облдержадміністрації Анатолій Репицький під час церемонії відкриття лікарні.

Нагадаємо, що першу чергу лікарні було здано в експлуатацію у листопаді 2008 року, її вартість склала майже 45 млн. грн. Другу чергу, вартістю понад 35,5 млн. грн., завершено у жовтні цього року. За ці кошти побудовано та реконструйовано лікувальний корпус на 55 ліжок, центральне стерилізаційне відділення, бактеріологічну лабораторію та багато іншого.

Анатолій Репицький зазначив, що питанням охорони здоров’я обласна влада останнім часом приділяє особливу увагу, також це стосується й  боротьби з туберкульозом. Так, за останні три роки захворюваність усіма формами туберкульозу вдалося знизити на 12,2% (з 91 випадки на 100 тис. населення у 2009 році до 79,9 випадків на 100 тис. населення у 2011 році). Це середній рівень по країні. Рівень смертності скорочено на 21,1% (з 27 випадків на 100 тис. населення в 2009 році до 21,3 випадків на 100 тис. населення у 2011 році) й досягнуто показника передепідеміологічного 1999 року.

Слов’яносербська обласна туберкульозна лікарня – сучасний медичний комплекс, де не тільки надається високоспеціалізована допомога хворим із складними формами туберкульозу, але й створюються усі умови для роботи медичних працівників. Так, напередодні відкриття другої черги туберкульозної лікарні, Анатолій Репицький вручив її співробітникам ключі від 53-х квартир в житловому будинку, збудованому при цьому медичному закладі.

 

версія для друку