українська російська англійська
Сьогодні ООН надасть Україні рекомендації за підсумками розгляду національної доповіді про ситуацію з правами людини
29.10.2012 | 12:57
Прес-служба Міністерства юстиції

29 жовтня Рада ООН з прав людини має надати Україні рекомендації за підсумками розгляду другої Національної доповіді про ситуацію із забезпеченням захисту прав людини в державі. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, для цього в Женеву (Швейцарія), де відбувається засідання  14-ї сесії Робочої групи з Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини, відбула українська делегація на чолі з Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Назаром Кульчицьким.

Отримані рекомендації, як повідомив Олександр Лавринович, будуть використані для продовження основних реформ в Україні в сфері захисту прав людини, спрямованих на впровадження загальновизнаних демократичних стандартів, а також на розвиток та удосконалення законодавства України у відповідних сферах.

Як відомо, 24 жовтня, Україна представила членам Ради ООН з прав людини свою другу Національну доповідь про ситуацію із забезпеченням захисту прав людини в державі. Доповідь відбулася в рамках нового механізму діяльності Ради ООН з прав людини – Універсального періодичного огляду (УПО).

Проходження огляду по країні включало представлення національної доповіді, підготовленої українським урядом, а також доповіді, підготовленої за участі неурядових організацій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З матеріалами, які використовувалися для підготовки національної доповіді можна ознайомитися на спеціальному веб-сайті, який був створений Міністерством юстиції за підтримки ПРООН. Сайт розміщено в Інтернеті за адресою: http://www.minjust.gov.ua/upr  та містить документи, пов’язані з проходженням Україною огляду у рамках першого циклу УПО, довідкову інформацію щодо процедури УПО, зокрема стосовно участі громадянського суспільства у підготовці Національної доповіді та можливості подавати альтернативні звіти, графік підготовки національної доповіді у рамках другого циклу УПО та проекти Національної доповіді на всіх стадіях її обговорення.

Універсальний періодичний огляд щодо зобов‘язань у галузі прав людини - це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн, що входять до ООН. Огляд спрямований на покращення ситуації з дотриманням прав людини, виконання державами обов'язків і зобов'язань в галузі прав людини тощо.

Міністерство юстиції України є органом, відповідальним за підготовку Національної доповіді в рамках УПО.

версія для друку