українська російська англійська
Укрзалізниця відкрила новий пішохідний міст на станції Лозова
29.10.2012 | 16:08
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На станції Лозова Південної залізниці було урочисто відкрито новий пішохідний міст через вісімнадцять залізничних колій станції, який з’єднав дві частини міста.

До недавніх пір для пішохідного сполучення між двома частинами міста Лозова, а також для виходу на платформи і до вокзалу слугував міст з дерев'яним настилом, побудований ще у 1954 році зі старих рейок і швелерів. При цьому для певних категорій населення, наприклад, людей з обмеженими фізичними можливостями, він був практично непереборною перешкодою.

«У переддень Нового року, коли був відкритий реконструйований Південною залізницею автодорожній шляхопровід, ми пообіцяли, що вже до 1 листопада 2012-го року місто Лозова отримає новий пішохідний міст через залізничні колії», – сказав під час відкриття новобудови начальник Південної залізниці Віктор Остапчук. – Дане слово ми дотримали. Для мешканців міста Лозова побудований красивий і сучасний пішохідний міст, доступний в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями».

По новому мосту мешканці та гості міста Лозова мають змогу пройти на посадочні платформи, до вокзалу, а також у напрямку центра міста і району Авіловка.

Для людей, яким важко підніматися і спускатися по сходах, передбачено шість ліфтів німецького виробництва. Три з них будуть доставлені та встановлені до грудня, решта почнуть працювати у січні. Над пішохідною зоною мосту та сходами зведена покрівля. Настил сходових маршів зроблено з рифленого заліза, яке, з одного боку, полегшує догляд за спорудою, з іншого – запобігає ймовірності посковзнутися на сходах. Пішохідний настил в переході зроблений з керамограніту – матеріалу міцного і надійного. Скління виконане з полікарбонату – особливого виду ударостійкого пластику, який добре пропускає денне світло. Для темного часу доби передбачене штучне освітлення.

Під час відкриття новозбудованого мосту міський голова Лозової Сергій Степанов подякував колективу Південної залізниці за чудову споруду, яка, за його словами, уже стало «візитівкою» міста.

Довідково

Будівництво пішохідного мосту на станції Лозова було розпочато у травні 2012 року.

Проект споруди розробили фахівці харківського інституту «Укрзалізничпроект», який проектував схожі мости, збудовані раніше на станціях Люботин і Полтава-Київська. Замовником виступила Південна залізниця, безпосередньо ж зведенням моста займалося підприємство «Стальконструкція».

Довжина моста – майже 179 метрів, сумарна довжина враховуючи усі сходи – 340 метрів. Гарантійний термін експлуатації нового моста складає сто років.

 

версія для друку