українська російська англійська
На Дніпропетровщині діорама "Битва за Дніпро" прийняла десятимільйонного відвідувача
29.10.2012 | 16:19
Дніпропетровська ОДА

Діорама «Битва за Дніпро» Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького зустріла свого десятимільйонного відвідувача. Ним став студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Дмитро Корзун. Десятимільйонний відвідувач отримав привітання від голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула, колективу музею, сувенірні подарунки та абонемент на відвідування усього музейного комплексу на двох безкоштовно протягом 2013 року.

«Дніпропетровський історичний музей – це найважливіший елемент формування патріотизму на підставі європейських цінностей. Він є одним із туристичних брендів нашої Дніпропетровщини, адже музей щорічно відвідують більше трьохсот тисяч людей, отримуючи потужний заряд енергії і гордості за свій рідний регіон і свою рідну країну. Символічно, що саме в дні святкування 68-ї річниці визволення України та 69-ї річниці визволення Дніпропетровська від фашистських загарбників діорама «Битва за Дніпро» Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького зустріла свого десятимільйонного відвідувача», – сказав Олександр Вілкул.

Як зізнався Дмитро Корзун, у діорамі він був дуже давно. І у дні святкування річниці визволення міста та України він зі своєю дівчиною Катериною завітав до діорами, щоб згадати тих солдат та офіцерів, які ціною свого життя визволяли Україну і місто Дніпропетровськ від окупантів. Іван Корзундідусь Дмитравоював в роки Великої Вітчизняної війни.

Сувенірний квиток десятимільйонного відвідувача, а також музейну поліграфічну продукцію – фотоальбом «Скарби історичного музею», путівник для батьків з дітьми «Ми мандруємо музеєм», набір листівок з музейними експонатами, в урочистій обстановці подарувала Дмитру директор музею Надія Капустіна.

Нагадаємо, що у 1975 році до 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була відкрита діорама «Битва за Дніпро» у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького. На той час це була найбільша діорама Радянського Союзу.

Вже через 2 роки після відкриття (30 квітня 1977 року) діорама зустрічала мільйонного відвідувача – Володимира Личаченка, слюсаря заводу Петровського, у 1980 році 9 лютого – двохмільйонного відвідувача – Таїсію Дембицьку, викладача Чебоксарського хіміко-механічного технікуму, а у жовтні 1983 році – трьохмільйонного відвідувача – Григорія Воронова, командира однієї з частин Дніпропетровського гарнізону. Відтепер і студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Дмитро Корзун увійшов в історію діорами. Його ім’я та фотографія разом з іншими ювілейними відвідувачами розміщені на сайті музею.

версія для друку