українська російська англійська
На Волині почалася імунізація тварин від сказу із використанням авіатранспорту
30.10.2012 | 09:20
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служба

На території Волинської області розпочалася пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.  Такі заходи із запобігання поширенню цього захворювання вперше проводяться в межах Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща.

Імунізація здійснюється із використанням авіатранспорту. Польоти  відбуватимуться по визначених паралельних лініях, з відстанню між ними орієнтовно 1 км. Дози - приманки розкладаються у Володимир-Волинському, Горохівському, Іваничівському, Ковельському, Локачинському, Любомльському, Ратнівському, Старовижівському, Турійському та Шацькому районах. Для Волинської області виділено 255,5 тисячі приманок. Вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин та навколишнього середовища. 

Голова Держветфітослужби України Володимир Горжеєв підкреслив, що щорічно в Україні здійснюється близько  5 млн. щеплень тварин проти сказу (безкоштовних для власників тварин). Для щеплення тварин використовуються лише  вакцини вітчизняних виробників, якість яких відповідає міжнародним  стандартам. Єдиним найефективнішим та найдієвішим вирішенням питання ліквідації сказу є проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Саме так цю проблему в Європейському Союзі вирішили протягом останніх десятиріч.

У 2012 році європейські інспектори Агентства з безпечності харчових продуктів - Дирекції Контролю за ветеринарними препаратами провели інспекцію українського підприємства з виробництва ветеринарних препаратів на відповідність стандартам GMP, в результаті якої ТОВ «Укрветпромпостач» ( м. Бровари) отримало сертифікат європейської відповідності.

 

версія для друку