українська російська англійська
Львівщина представила Регіональну програму сфери охорони культурної спадщини на 2013-2019 роки
30.10.2012 | 13:49
Прес-служба Міністерства культури

За сприяння Міністерства культури у Львові відбулася нарада з питань стану використання і збереження об’єктів культурної спадщини у Львівській області та м. Львові. У нараді, організованій за ініціативи голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка, взяли участь Міністр культури України Михайло Кулиняк,  директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Андрій Вінграновський, заступник директора департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Сергій Тур. Також у нараді брали участь члени опікунської ради Львівської облдержадміністрації з питань охорони культурної спадщини Львівської області та фахівці з питань охорони культурної спадщини місцевих органів виконавчої влади.

Під час наради розглядалися нагальні питання у сфері охорони культурної спадщини Львівщини, зокрема, фінансування галузі, структура органів управління охорони культурної спадщини та ін. Крім того, у ході наради був представлений проект Регіональної програми сфери охорони культурної спадщини Львівської області на 2013-2019 роки.  

Міністр культури Михайло Кулиняк зазначив, що співпраця між Міністерством та Львівською облдержадміністрацією відбувається на постійні основі і є досить плідною. Користуючись нагодою, він урочисто вручив голові Львівської обласної державної адміністрації Михайлу Костюку документ, який засвідчує внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України низки об’єктів Львівської області.

Нагадаємо, відповідно до рішення, схваленого науково-методичною радою Міністерства культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 № 929, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України було включено такі об’єкти Львова та Львівської області:

1) Ансамбль оборонних споруд Цитадель-місце концентраційного табору «Шталаг-328» (мьвів);

2) Комплекс будинків Національного музею імені А.Шептицького (мьвів): Палац, Музейний комплекс, Флігель, Костел Єзуітів;

3) Місце падіння літаків після першого в світі повітряного тарану (слинськ Жовківського району Львівської області);

4) Меморіал Українських Січових Стрільців (гора Маківка с.Головецько Сколівського району Львівської області);

5) Церква Святих Косми і Даміана  еблів Сокальського району Львівської області);

6) Палац Потоцьких  ервоноград Львівської області).

 

 

версія для друку