українська російська англійська
Триває конструктивний українсько-німецький діалог у сфері земельних відносин
30.10.2012 | 15:14
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Співпраця Державного агентства земельних ресурсів України з Товариством з управління та реалізації земель (BVVG) Федеративної Республіки Німеччина в рамках проекту “Німецько-український аграрний діалог” набула обрисів системної, плідної та довгострокової роботи, яка триває з 2002 року. Підтвердженням тому – черговий семінар, який відбувся у Києві за участі провідних фахівців земельного відомства України та німецьких  експертів.

У ході семінару відбулася жвава дискусія сторін щодо визначення цільового призначення земельних ділянок при наповненні земельного кадастру та реєстрації прав на нерухоме майно. Німецькі колеги поділились досвідом щодо нормативного регулювання цільового призначення земельних ділянок та окремих територій. Зокрема, експерт Гергард Людден, який очолював німецьку делегацію, докладно розповів про порядок, розселення та землекористування, акцентував увагу на юридичних аспектах планування  цих процесів у Німеччині.

«Такий конструктивний діалог у рамках українсько-німецької співпраці у сфері земельних відносин носить практичний характер і допомагає українським фахівцям збагатитися знаннями про досягнення та розвиток земельної сфери у ФРН. У своїй діяльності ми враховуємо досвід наших німецьких колег у сфері земельних відносин, що сприяє реформуванню українського законодавства та аграрної політики згідно з принципами ринкової економіки», – наголосив начальник Управління землеустрою, використання та охорони земель  Держземагентства України Олександр Краснолуцький.

Останнім часом у рамках проекту “Німецько-український аграрний діалог” проведено ряд семінарів, тематика яких надзвичайно актуальна в контексті активізації проведення земельної реформи в Україні. Українські експерти на завершення семінару зазначили, що проект сприяє реформуванню як вітчизняної законодавчої бази, так і аграрної політики, враховуючи міжнародний досвід Німеччини та інших країн, а також світової спільноти на ринкових засадах. Саме тому під час обговорень основну увагу приділено питанню удосконалення законодавчого забезпечення сфери земельних відносин в Україні на прикладі досвіду Федеративної Республіки Німеччина.

версія для друку