українська російська англійська
Уряд поставив перепону псевдоімпорту
30.10.2012 | 15:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд поставив перепону псевдоімпортним операціям, в результаті яких з України тільки упродовж останніх кількох місяців виведено значні кошти. Цього року близько 10 млрд. дол. США було виведено з України як сплату за імпортні товари, які фактично в Україну поставлені не були.

Аби уникнути надалі роботи подібних схем, які дозволяють знекровлювати вітчизняну економіку, Кабінет Міністрів  29 жовтня ухвалив зміни до Порядку визначення строку та умов завершення імпортної операції без увезення товару на територію України.

Виключено норму, яка замість сприяння пожвавленню зовнішньоекономічної діяльності та збільшенню обсягів надходжень платежів до бюджету  використовувалася суб’єктами підприємницької діяльності для необгрунтованого виведення валютних коштів за кордон. Тобто гроші виводилися з України нібито для купівлі товару, який мали поставити в треті країни. Останні ж розраховувалися векселями, заборгованість за якими, як правило,  була фіктивною. Втім, валютна операція вважалася завершеною і знімалася уповноваженим банком з контролю. При цьому такі дії давали можливість ухилятися від відповідальності за порушення законодавства у сфері валютного контролю.

Наразі Уряд поставив перешкоду таким псевдоімпортним операціям. Відповідні зміни сприятимуть руйнуванню схем виведення валютних коштів за кордон. Також буде посилено контроль  за дотриманням валютного законодавства та повнотою декларування податків компаніями-імпортерами.

версія для друку