українська російська англійська
Українські аграрії планують експортувати понад 12 мільйонів тонн кукурудзи
30.10.2012 | 16:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Кукурудза стане основною вітчизняною експортною культурою. У структурі експорту зерна, який прогнозується на рівні 20-21 мільйона тонн, на кукурудзу припадає близько 12 мільйонів тонн.  На сьогодні фактичний обсяг продажу цієї культури за кордон становить 2,5 мільйона тонн. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми бачимо, що сьогодні кукурудза стає царицею полів. Це та культура, яка дає високі врожаї, а також  ефективна у вирощуванні. Вал виробництва кукурудзи в Україні зростає. Цього року ми плануємо зібрати кукурудзи на рівні 20-21 мільйона тонн. Експортний потенціал буде складати понад 12 мільйонів тонн», - зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, станом на 30 жовтня фактичні обсяги експорту кукурудзи з початку вересня становлять понад 2,5 мільйона тонн. Також протягом останніх тижнів відбулося суттєве нарощування темпів експорту цієї культури, а значна її частина уже підготовлена до експорту та знаходиться у портах. Очільник відомства підкреслив, що завдяки наявним ємкостям зберігання та сучасним технологіям обробки кукурудзи, Україна може експортувати цю культуру цілий рік.

«Ми вже маємо ті ємкості зберігання і технології обробки кукурудзи, які дозволяють нам експортувати її  не тільки після збирання врожаю, а й протягом усього року. Я переконаний, що саме ця культура стане однією з потужних складових зернової групи», - додав Микола Присяжнюк.  

 

версія для друку