українська російська англійська
Те, що співпадають дані ЦВК, екзит-полів та соцопитувань, є класичною картиною чесних виборів, - Микола Азаров
30.10.2012 | 17:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України, голова Партії регіонів Микола Азаров вважає високий ступінь співпадіння офіційних результатів виборів Центрвиборчкому, екзит-полів та соцопитувань на парламентських виборах 2012 року класикою чесного і демократичного волевиявлення громадян.

Про це він заявив під час зустрічі у вівторок із послом США в Україні Джоном Теффтом.

«Дані, оприлюднені на сайті ЦВК, в цілому співпадають із даними екзит-полів та тими даними, які були представлені соціологами. Це класичний приклад проведення вільних, демократичних виборів. Про які фальсифікації можна говорити, якщо практично повністю співпали офіційні дані з даними екзит-полів?», - відзначив Микола Азаров.

Він підкреслив, що уважно вивчає звіти й повідомлення та оцінки спостерігачів, які оприлюднюються.

«Для нас надзвичайно важливі об’єктивні оцінки, і ми робимо з них висновки для того, аби поліпшити в майбутньому практику проведення демократичних виборів. І ми вдячні спостерігачам за їхні оцінки та зауваження. Водночас коли нам пред’являють претензії, я б хотів, щоб такі претензії були предметними. У деяких звітах я не побачив жодного конкретного прикладу порушень. І я був би вдячний місіям, щоб вони надали нам такі конкретні приклади - щоб ми могли в них об’єктивно розібратися», - наголосив Микола Азаров.

Він також висловив переконання, що саме завдяки чесним виборам Партії регіонів вдалося на них перемогти.

«Безпрецедентні зусилля української влади щодо забезпечення прозорості й демократичності парламентських виборів повністю справдилися», - вважає Глава Уряду.

Микола Азаров і Джон Теффт також обговорили питання подальшого розвитку двосторонніх відносин.

«Ми задоволені динамікою українсько-американських відносин на найвищому рівні. Ми зацікавлені у поглибленні нашої співпраці зі США у сферах розвитку демократії, проведенні соціально-економічних та інституціональних реформ, нерозповсюдження зброї масового ураження, забезпечення ядерної безпеки, залучення американських інвестицій у сферу науки і технологій, модернізацію енергетичного комплексу тощо», - сказав Глава Уряду.

Він зауважив, що подальший розвиток двостороннього політичного та економічного діалогу зі США є одним із пріоритетів українського Уряду.

Довідково. Станом на 16:30 30 жовтня ЦВК опрацювала 93,35% протоколів. Партія регіонів тримає першість із 30,95% голосів, «Батьківщина» - 24,88%, «УДАР» - 13,64%, КПУ – 13,55%, «Свобода» - 10,03%.

 

 

версія для друку