українська російська англійська
Антимонопольний комітет представив Україну на засіданні ОЕСР
30.10.2012 | 17:45
Прес-служба Антимонопольного комітету

Делегація Антимонопольного комітету України, яку очолив перший заступник Голови Комітету Рафаель Кузьмін, провела консультації щодо набуття Україною членства в Комітеті з питань конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Поглиблення та розширення відносин між Україною та ОЕСР передбачено Програмою економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», а набуття членства в ОЕСР визначено одним із пріоритетних завдань зовнішньоекономічної політики України.

У рамках засідання Комітету з питань конкуренції ОЕСР Рафаель Кузьмін провів робочі зустрічі з керівником Комітету з питань конкуренції ОЕСР Фредеріком Жені та керівником Підрозділу з питань конкурентного законодавства та політики Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Хасаном Какайя з приводу набуття Україною членства в Комітеті з питань конкуренції ОЕСР.

Під час засідання робочої групи Комітету з питань конкуренції ОЕСР державний уповноважений Антимонопольного комітету Сергій Нетудихата доповів про запровадження в Україні Порядку звільнення від відповідальності учасників картелю, обов’язковою умовою якої є першість надання суттєвої інформації про картель.

Разом з цим, на сьогодні Антимонопольний комітет працює над змінами до конкурентного законодавства з метою пом’якшення відповідальності й інших учасників картелю, які також надали відповідну інформацію Комітету.

У ході засідання Комітету з питань конкуренції були розглянуті звіти конкурентних відомств країн-членів ОЕСР та країн, що мають статус спостерігачів у зазначеному Комітеті ОЕСР.

Окрему увагу було приділено питанню конкуренції у фінансовому секторі та сфері платіжних систем, а також ролі ефективних судових позовів під час розгляду справ щодо порушення конкурентного законодавства.

Крім того, делегація Антимонопольного комітету взяла участь у засіданні робочої групи з питань конкуренції та регулювання.

 

версія для друку