українська російська англійська
В Україні епізоотична ситуація стабільна та контрольована
31.10.2012 | 09:22
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба   подолала  туберкульоз і лейкоз тварин на території України. Завдяки проведеним протиепізоотичним заходам вдалося не допустити занесення інфекційних захворювань, в першу чергу спільних для тварин і людей, із сусідніх держав. Також є низка хвороб, які в Україні ніколи не реєструвалися , або остаточно подолані.

«Беручи до уваги складну епізоотичну ситуацію як у світі в цілому, так і в країнах-сусідах, щодо інфекційних захворювань тварин та постійний ризик їхнього занесення на територію України, Державна ветеринарна і фітосанітарна служба реально оцінює ситуацію і здійснює цілий комплекс обов'язкових протиепізоотичних заходів, спрямованих на недопущення занесення та поширення інфекційних захворювань, у першу чергу − спільних для тварин і людей», − наголосив Голова Держветфітослужби  України  Володимир Горжеєв.

Очільник відомства зазначив, що в Україні ніколи не реєструвалися такі небезпечні інфекційні хвороби, як чума великої і дрібної рогатої худоби, африканська чума коней, везикулярний стоматит тощо. А деякі хвороби, які раніше фіксували на території України, зараз майже не трапляються, а то і взагалі зникли.

«Останній випадок ящуру в Україні реєструвався в 1988 році. З 1992 року в країні призупинена вакцинація проти ящуру. Класична чума свиней не реєструється з 1996 року, хвороба Ньюкасла –  з 2006 року.  З  2008 року Україна є благополучною щодо грипу птахів з обов'язковою декларацією без застосування вакцинації.   Останній   випадок   бруцельозу   свиней реєструвався в 2008 році»,−зазначив Володимир Горжеєв.

Проте, станом на початок жовтня, в Україні залишилися 3 неблагополучні пункти щодо туберкульозу – в Кіровоградській, Вінницькій та Черкаській областях. Також є 6 неблагополучних пунктів щодо лейкозу − три в  Донецькій, по одному в Рівненській та Харківській, що на 13 менше, ніж було на аналогічну дату минулого року.

версія для друку