українська російська англійська
У Євпаторії розпочав роботу Музей Кримської війни
31.10.2012 | 10:20
Рада міністрів АРК

Дизайн інтер’єру музею створено в морському стилі. Підлога імітує дерев’яну палубу військового корабля на подобі тих, які брали участь у кримській кампанії 1854-1856 років. Також морський дизайн доповнюють морські канати під стелею і на підлозі, зістарені дерев’яні перекриття, вітрини у вигляді старовинних скринь, стилізовані морські ліхтарі. У перспективі музейні приміщення планується обладнати аудіоефектами: шумом морського прибою, звуками вітру, снарядів, які розриваються, гармат, військових маршів.

В експозиції Музею Кримської війни представлено багату колекцію холодної і вогнепальної зброї: масивна кавалерійська рушниця середини 19 ст., англійські пістолети і ракетниця, турецькі ятагани і двосічні шаблі, російська кавалерійська шабля, гладкоствольні російські рушниці першої половини 19 ст., багнети і тесаки до штуцерів.

У музеї також активно використовуються мультимедійні технології. У першому залі на широкому екрані демонструються кадри з чорно-білого німого кіно 1911 року режисерів Василя Гончарова та Олександра Ханжонкова «Оборона Севастополя», а також англійського фільму Ентоні Ричардсона 1968 року «Атака легкої кавалерії».

Другий зал музею Кримської війни присвячено воєнним подіям, які розгорталися безпосередньо біля Євпаторії.

Музей працює з 10.00 до 16.30. Вартість 30-хвилинної екскурсії для дорослих – 20 грн., для дітей, пенсіонерів і представників інших пільгових груп – 10 грн. Cереда і субота   вихідні.

 

версія для друку