українська російська англійська
Микола Азаров: В Україні відбулись демократичні, вільні і прозорі вибори
31.10.2012 | 10:19
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В Україні відбулись безумовно демократичні, вільні і прозорі вибори до Верховної Ради. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров 31 жовтня 2012 року під час засідання Кабінету Міністрів України

За словами Миколи Азаров, більш ніж досить підстав для таких тверджень. Голосування відбулось абсолютно на всіх дільницях, ніде волевиявлення наших громадян не було ускладнене або зірване. Явка була високою і в цілому відповідала активній позиції політичних сил і громадян під час передвиборної кампанії.

«Безпрецедентні зусилля, яких ми вжили для забезпечення відкритості виборів, виправдались, - зазначив Микола Азаров. - Відеофіксація всюди працювала надійно. Ми це зробили, незважаючи на те, що для реалізації цього масштабного проекту був украй стислий термін і далеко не європейські умови, на превеликий жаль,  щодо якості зв’язку, наявності досконалого Інтернету тощо».

За словами Миколи Азарова, відеофіксація стала потужним превентивним заходом проти порушень і фальсифікацій. А також є документальною базою у спірних випадках.

Глава Уряду також підкреслив, що всі спостерігачі, а їх була дуже велика кількість, мали необхідний доступ до виборчого процесу. Представники політичних сил-учасниць виборів контролювали всі процеси в ході виборів настільки, наскільки мали бажання і сили.

«Загальна кількість зафіксованих порушень та їх суть такі, що абсолютно не дають підстав сумніватися у легітимності виборів, у тому, що відбулось дійсно вільне, свідоме волевиявлення громадян України», - зазначив Микола Азаров.

До того ж відомості щодо підрахунку голосів, офіційно оприлюднені Центральною виборчою комісією, практично співпадають з даними екзит-полів та соціологічних опитувань щодо результатів правлячої партії та її головних опонентів.

«Тобто перед нами класична картина добре організованих, демократичних, чесних і прозорих виборів», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку