українська російська англійська
ОСББ - найбільш відповідальні споживачі комунальних послуг
31.10.2012 | 12:17
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Найкраще контролюють якість та обсяги надання житлово-комунальних послух із усіх споживачів тільки об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків. Для ОСББ також найбільше характерні відповідальність та безпосереднє впровадження енергоефективності. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

«ОСББ, які встановили будинкові лічильники тепла, вимагають, – і добиваються – від теплокомуненерго початку обігріву не «за календарем», а «по погоді». Адже це – їхні власні гроші. Минулого року у Дніпропетровську кілька ОСББ спочатку зверталися до всіх міських інстанцій, а коли не допомогло – навіть мусили звернутися до прокуратури міста. І лише після її втручання змогли відкласти початок обігріву для своїх будинків. Вони вимагали не надавати їм послугу, якої вони не потребували, але мусили оплатити», – сказав  Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, крім споживачів, які муситимуть без власної згоди сплатити більше, завчасне включення опалення дуже дорого коштуватиме і для країни загалом. Тариф на теплопостачання відшкодовує в середньому лише 72% собівартості, решту 28% підприємству компенсовує держава. За дуже приблизними підрахунками при середньому по країні тарифі на теплопостачання у 8 гривень 42 копійки за квадратний метр опалюваної площі, у місті із близько 800 багатоповерхових будинків включення опалення на один день раніше коштуватиме державному бюджету більше 370 тисяч гривень компенсації різниці у тарифах.

«68 будинків у Одеській області, обігрів яких розпочатий аж 30 жовтня – будинки ОСББ, які прийняли рішення про відкладення початку опалювального періоду. Тільки справді ефективний власник будинку може ефективно контролювати надання будь-якої послуги. Стосовно тепла – то ефективний власник рахує свої гроші та встановлює лічильник», – наголосив Анатолій Близнюк.

Нагадаємо, що закуповуючи газ у «Газпрому» по $ 432 за 1 тис. куб. м, «Нафтогаз» продає його населенню по $ 91, а підприємствам теплокомуненерго – по $ 164 за 1 тис. куб. м. При цьому ліміти на газ для теплопостачання населення (за згаданою ціною $ 164) – обмежені, а газ, необхідний для так званих «технологічних потреб», підприємства отримують взагалі за комерційною ціною.

 

версія для друку