українська російська англійська
Микола Азаров: Громадяни України підтримали курс Президента на модернізацію країни
31.10.2012 | 12:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Перемога правлячої Партії регіонів на парламентських виборах 2012 року – це підтримка громадянами України курсу Президента на модернізацію нашої країни.  На цьому Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2012 р.

«Наша партія перемогла відповідно до законів України. І цей факт треба визнати. Подобається комусь чи не подобається, але це є незаперечний факт. І він також заслуговує на повагу. Тому що таким чином громадяни України підтримали курс Президента на модернізацію нашої країни», - сказав Микола Азаров.

За його словами, це курс, який дозволив за два з половиною роки збільшити мінімальну заробітну плату у півтора рази. «Середня заробітна плата за цей час зросла на 60%. Темпи зростання доходів громадян утричі перевищили темпи зростання цін», - констатував Микола Азаров.

Він також повідомив, що середній розмір пенсії порівняно з початком 2010 року виріс більше, ніж на третину, або на чотириста гривень. Близько 5 мільйони вкладників «Ощадбанку» отримали поточного року компенсацію вкладів. «І цю програму буде продовжено наступного року і далі», - запевнив Прем’єр-міністр.

При цьому він додав, що товарообіг збільшується щороку приблизно на 20%: «Тобто, збалансовано зростає платоспроможний попит на внутрішньому ринку».

Крім того, за 2,5 роки побудовано, реставровано і відремонтовано 1100 дитячих садочків і 6300 шкіл. У 2,4 раза збільшено допомогу при народженні дитини.

«Наші опоненти некоректно порівнюють зарплати в Україні та у країнах Європи. Перше питання до них: чому вони не порівнювали, коли самі були при владі? Друге питання: чому вони не порівнюють темпи зростання зарплати? У нас вони – 60%, а В Польщі за цей час – біля 10%. Або середня пенсія в Україні виросла на третину, а в Польщі лише на 10%.  Все пізнається у порівнянні. Тому треба порівнювати коректно. Наприклад, сказати, що темпи зростання валового внутрішнього продукту з одного боку, і соціальних стандартів, доходів та товарообігу в Україні у кілька разів вищі, ніж, наприклад, у тій же Польщі. Таким чином, на відміну від наших опонентів, які не хочуть бачити нічого позитивного, наші громадяни оцінили позитивні перетворення в країні та визнали необхідність їх продовження. Це дуже важливе для нас визнання. Це мандат на продовження перетворень, яким ми повинні ефективно скористатися», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку