українська російська англійська
Костянтин Грищенко: Світова спільнота визнає вибори в Україні легітимними
31.10.2012 | 13:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Усім громадянам України в країні та за її межами були створені усі можливості для реалізації виборчого права. Про це заявив 31 жовтня у ході брифінгу в Будинку Уряду Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

За словами Міністра,  для тих українців , які знаходилися за межами країни на день виборів, в українських  дипломатичних та консульських установах у 77-ми державах світу були сформовані 116 закордонних виборчих дільниць. Своїм виборчим правом скористалися близько 20 тисяч громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за межами нашої країни.

Керівник МЗС відомства також зазначив, що українська влада створила всі умови для діяльності міжнародних  спостерігачів. «Ми ініціювали завчасне запрошення для спостереження за виборами в Україні максимального кола представників міжнародних організацій, парламентських асамблей та іноземних держав. Це дозволило їм заздалегідь розпочати підготовку до моніторингу виборчого процесу в Україні», - наголосив Костянтин Грищенко.

Як повідомив Міністр, на ці вибори в Україну прибуло 3797 спостерігачів.  «Це безпрецедентна кількість у порівнянні з усіма попередніми виборами та й у порівнянні з виборами у більшості держав-членів ОБСЄ», - акцентував Костянтин Грищенко. Як наголосив Міністр, для спостерігачів був створений режим максимального сприяння: спрощено процедуру вїзду до країни, оформлено безкоштовні візи, надано логістичну та організаційну підтримку.

Цю відкритість і налаштованість на взаємодію відзначала переважна більшість спостерігачів, зазначив Міністр.

В цілому за попередніми оцінками виборчого процесу з боку міжнародних місій спостерігачів, є усі підстави стверджувати, що парламентські вибори в Україні визнаються світовою спільнотою як такі, що відбулися та є легітимними. Такий висновок, за словами Костянтина Грищенка, підтверджується у багатьох заявах. Що стосується заключної заяви місії спостереження ОБСЄ, Ради Європи, НАТО, Європарламенту, то це доволі об’ємний документ у майже 14 сторінок. У ньому, зазначив Міністр закордонних справ, як і в інших доповідях цих інституцій, містяться як позитивні, так і критичні оцінки перебігу виборчого процесу в Україні. Серед позитивного: створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, надання громадянам України можливості вільно обирати серед різних політичних партій. Також високо оцінено, за словами Костянтина Грищенка, організацію підрахунку голосів безпосередньо у день виборів. «Це ключові моменти, оскільки вони говорять про відсутність спотворення волевиявлення громадян», - зазначив Міністр закордонних справ. Він також додав, що усі критичні зауваження та рекомендації  будуть узяті до уваги і ретельно опрацьовані у взаємодії з відповідними інституціями для виправлення недоліків та забезпечення демократичності майбутніх виборів.

 

версія для друку