українська російська англійська
Затверджено Порядок здійснення на фондових біржах операцій РЕПО
31.10.2012 | 14:37
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила Порядок здійснення на фондових біржах операцій РЕПО. Відповідне рішення було прийнято регулятором на черговому засіданні, що відбулося 30 жовтня 2012 року.

«Відзначу, що ми давно чекали на прийняття даного документа, оскільки досі аналогічних нормативних актів на вітчизняному ринку не було. Перш за все, Порядок покликаний урегулювати механізм здійснення операцій РЕПО на фондових біржах України. До роботи, крім іншого, були залучені також учасники ринку, що надали нам свої побажання та рекомендації до змісту документа. Загалом, відповідний порядок - це акумулювання усіх вітчизняних знань про РЕПО-операції на організованому ринку. Ми активно співпрацювали у цьому напрямку і з колегами із інших відомств, і з міжнародними організаціями. Зараз, нарешті, регулятор отримав повноцінний документ, що має задовольнити сучасні ринкові потреби і учасників ринку, і інвесторів», - зазначив Олег Науменко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

Зокрема, даний Порядок запроваджує основні вимоги до порядку здійснення операцій  РЕПО на організаторах торгівлі, встановлює предмет та строк операцій РЕПО, умови таких договорів, реквізити, а також регламентує обов’язки та права бірж тощо.

Наразі документ направлено до Міністерства юстиції України для проходження обов’язкової процедури державної реєстрації.

 

 

версія для друку