українська російська англійська
Схвалено зміни до антикорупційного законодавства з діяльності митних органів та арбітражних керуючих
31.10.2012 | 16:24
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів пропонує привести Митний кодекс України та Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у відповідність до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Відповідні законодавчі зміни, що розроблялися Міністерством юстиції, Уряд схвалив 31 жовтня 2012 року.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, законодавчі зміни стосуються запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності посадових осіб митних органів чи організацій, а також арбітражних керуючих. Пропонується також деталізувати порядок добору осіб на службу в митних органах.

Так, пропонується внести зміни до Митного кодексу України  щодо обов‘язкової спеціальної перевірки осіб, які претендують на службу в Митній службі України.

Крім того, у результаті прийняття закону посадові особи митних органів не зможуть мати в безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими близьким їм особам. Пропонується зобов‘язати осіб, які претендують на  зайняття посад, пов’язаних з проходженням державної служби в митних органах, повідомляти керівництву органу про близьких їм осіб, які працюють у цьому органі.

Також низка положень законопроекту спрямована на усунення можливих суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями в діяльності посадових   осіб   митної   служби та арбітражних керуючих.

Зокрема, пропонується зобов‘язати посадових   осіб   митної   служби повідомляти своє безпосереднє керівництво, а арбітражних керуючих - невідкладно повідомляти суд,  про виникнення конфлікту інтересів (суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями). При цьому закон зобов’язуватиме вжити всі необхідні заходи, спрямовані на запобігання конфлікту інтересів, шляхом доручення виконання відповідного завдання іншій особі.

Планується, що в результаті прийняття закону буде забезпечено правове регулювання питань запобігання і протидії корупції у сфері діяльності митних органів та арбітражних керуючих.

версія для друку