українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Заборони на експорт зерна з України не буде
31.10.2012 | 18:33
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Уряд не розглядав і не планує приймати жодного рішення, спрямованого на обмеження експорту. Про це заявив сьогодні Віце-прем’єр-міністр України-Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко після засідання Уряду.

«Це вкрай неринковий захід, який не лише не посилює продовольчу безпеку країни, але й спричиняє прямі збитки для вітчизняних сільгоспвиробників. Зараз світові запаси зерна знаходяться на низькому рівні, і ціни на нього ростуть. Нашим хліборобам треба дати можливість отримати за свою працю достойну винагороду», - зазначив урядовець.

За словами Сергія Тігіпка, нинішній урожай, хоча і менший минулорічного, все одно у кілька разів перевищує внутрішнє споживання. Тому жодних підстав обмежувати експорт надлишкового зерна немає.

Віце-прем’єр-міністр також наголосив, що будь-які обмеження експорту знижують інвестиційну привабливість вітчизняного сільського господарства, яке саме зараз потребує швидкого розвитку інфраструктури. «Відповідно, гальмується створення нових робочих місць на селі, де рівень безробіття вищий за середній по країні. Ми не повинні ускладнювати роботу вітчизняного агробізнесу додатковими неринковими обмеженнями», - вважає Сергій Тігіпко.

 

версія для друку