українська російська англійська
Національний контингент у Косово вперше у повному складі приступив до виконання бойових завдань
01.11.2012 | 10:04
Прес-служба Міністерства оборони

31 жовтня 2012 року відповідно до наказу командира багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР полковника Веймона Б. Сторі український контингент у Косово у повному складі приступив до охорони військової бази КФОР “Nothing Hill” та виконання інших бойових завдань на півночі краю.

Інструктуючи підлеглих перед відбуттям на північ Косово, командир національного контингенту підполковник Ілля Федоренко наголосив на неухильному дотриманні заходів безпеки та правил поводження зі зброєю. «Командувач КФОР генерал-майор Фолкер Халбауер наголошує, що присутність українських військовослужбовців на півночі краю є запорукою покращення ситуації та нормалізації обстановки. Підтвердити високу оцінку командування ми маємо відповідальним та професійним ставленням до виконання кожного з елементів миротворчої діяльності», – зазначив підполковник Ілля Федоренко.

Окрім забезпечення цілодобової охорони військової бази “Nothing Hill”, на військовослужбовців національного контингенту покладено функції цілодобової охорони району спостережного поста “COOKE”. Також наші миротворці вперше виконають завдання під час мобільного автоконтролю – VCPRIMBAUD” та здійснять рекогносцировочні (ознайомчі) ABL патрулі вздовж адміністративно-розмежувальної лінії Косово – Сербія за маршрутами “DAISY” і “MOUSE”.

Готуючись до виконання важливої місії, військовослужбовці українського контингенту упродовж тижня під час різноманітних тренувань удосконалювали знання та навички з тактичної підготовки і англійської мови, визначення координат цілей та цілевказівок за картою, виклику транспорту для медичної евакуації тощо. Водії провели відповідне обслуговування техніки у зв’язку з переходом на осінньо-зимовий період її експлуатації.

Завершальним етапом допідготовки стали стрільби зі штатної стрілецької зброї на спеціально обладнаному американському полігоні  Range-7” поблизу військової бази “Bondsteel”. Українські військові виконали вправи стрільб з автоматів АКС-74 та АКС-74У з різних положень. Заняття з вогневої підготовки проходили під керівництвом заступника командира національного контингенту майора Руслана Прусова, якого згідно з рішенням командира національного контингенту призначено старшим під час виконання завдань на півночі Косово.

На період виконання завдань український контингент тактично підпорядковуватиметься передовому командному посту багатонаціональної бойової групи “East”, що дислокується  на військовій базі поблизу населеного пункту Ново Село.

 

версія для друку