українська російська англійська
Аграрний фонд має достатньо зерна для унеможливлення зростання цін на соціальні сорти хліба
01.11.2012 | 11:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні у резерві Аграрного фонду накопичено достатньо зерна, аби забезпечити потреби хлібопекарних підприємств усіх регіонів України для випічки найбільш вживаних сортів хліба. Аграрний фонд реалізує пшеничне та житнє борошно за ціною на 15-20% нижчою від ринкової. Наразі досягнуто домовленості із хлібопекарнями про щомісячні поставки 40 тисяч тонн борошна. Таким чином, обґрунтованих підстав для подорожання соціальних сортів хліба немає.  

Аграрний фонд для забезпечення цінової стабільності на ринку соціальних сортів хліба здійснює реалізацію борошна. Наразі у запасах Аграрного фонду достатня кількість зерна та борошна, аби забезпечити виробничі потреби хлібопекарських комплексів у всіх регіонах України для випікання хлібобулочних виробів із простою рецептурою (так званих «соціальних сортів хліба»).

Зокрема, Аграрний фонд продовжує укладання договорів із регіональними хлібопекарськими підприємствами на постачання борошна. Наразі досягнуто домовленість із 96 хлібопекарнями про щомісячні поставки 40 тисяч тонн борошна. Ціна на борошно, яке реалізує Аграрний фонд, на 15-20% нижча від ринкової.

«Таким чином, хлібопекарські підприємства регіонів України на сьогодні продовжують закуповувати борошно для виробництва хліба за низькими цінами. Тому обґрунтованих підстав для подорожання «соціального хліба» немає», - коментує ситуацію генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович.

Зокрема, Аграрний фонд пропонує тонну пшеничного борошна вищого ґатунку за ціною 2896 гривень, тонну пшеничного борошна першого сорту – 2711 гривень, тонну пшеничного борошна другого сорту – 2381 гривень, а також тонну житнього борошна - 2279 гривень.

 

 

версія для друку