українська російська англійська
Ліки з однією і тою ж діючою речовиною мають однакову лікувальну дію
01.11.2012 | 11:16
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Хворобу лікує діюча речовина, що міститься в лікарському препараті, а не торгівельна марка на упаковці. Лікарські засоби, що зроблені на основі однієї й тої ж самої діючої речовини мають однакову лікувальну дію.

Що таке діюча речовина?

До складу ліків входить кілька компонентів: діючих та допоміжних речовин. Діюча речовина – це те, що лікує хворобу. Усі інші речовини утримують препарат, створюючи потрібну форму, надають йому колір, смак, т. ін.

Що таке – рецепт на основі діючої речовини? (Інакше – рецепт, виписаний на основі міжнародної непатентованої назви).

Лікарі зобов’язані виписувати рецепти на основі діючої речовини (синонім – «міжнародної непатентованої назви»). Вони не повинні вказувати торгову марку ліків.

Рецепт, виписаний  на основі діючої речовини, дає пацієнту можливість самому вибрати в аптеці той лікарський препарат, що найбільш підходить йому за ціною, з тих, що мають одну й ту саму діючу речовину.

Якість усіх ліків, що продаються в аптеках України, ретельно перевірено та контролюється державою на всіх етапах їх обігу.

В окремих випадках лікар може виписати рецепт за торговельною назвою конкретного препарату, якщо це необхідно пацієнту за медичними показаннями. В такому випадку у пацієнта немає вибору, і він змушений купувати саме той препарат, який вказаний в рецепті.

Ціни ліків, що містять одну й ту саму діючу речовину, можуть відрізнятися у кілька разів! Різниця залежить від виробника і, зокрема, від витрат на промоцію препарату.

Вибираючи найбільш дешевий препарат з однією й тою самою діючою речовиною, ви можете суттєво зекономити!

Виписування ліків за діючою речовиною (міжнародною непатентованою назвою) поширено у багатьох країнах світу. Зокрема, в Естонії з 2010 року запроваджено виписування ліків виключно за діючою речовиною:

Відеоролик 1    Видеоролик 2

 

Запитуйте в лікаря рецепт на основі діючої речовини, а в аптекаря – найбільш вигідний лікарський препарат!

 

 

версія для друку