українська російська англійська
Тваринникам відшкодовуватимуть вартість будівництва ферм
01.11.2012 | 10:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового  відшкодування суб'єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2010 року № 900. Відповідну постанову Уряд прийняв 31 жовтня 2012 року .

Метою цього нормативно-правового акта є удосконалення  механізму розподілу коштів спеціального фонду бюджету, передбачених для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів, з метою стимулювання інвестиційної активності в галузі тваринництва. Постановою, зокрема, передбачається:

- надання можливості суб’єктам господарювання отримати часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об’єктів, уведених у дію в 2012 році;

- спрощення переліку документів, які суб’єкти господарювання подають регіональним комісіям, та приведення його у відповідність до чинного законодавства;

- встановлення граничних розмірів часткового відшкодування (не більше ніж 30 тисяч гривень у розрахунку на одну голову для великої рогатої худоби за рекомендаціями Інституту тваринництва НААН України  та 25 тисяч гривень у розрахунку на одну свиноматку за рекомендаціями Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України).

  Прийняття постанови сприятиме поліпшенню фінансово-економічного стану сільськогосподарських товаровиробників внаслідок надання їм державної підтримки.

Довідково.

Наказом Мінагрополітики України від 04.10.2012 № 598 затверджено Розподіл бюджетних коштів, яким  для часткового відшкодування суб'єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів передбачено 227,6 млн. гривень.

За 9 місяців 2012 року, згідно з інформацією з регіонів, побудовано 71 нових та реконструйовано 188 існуючих тваринницьких ферм та комплексів.

версія для друку