українська російська англійська
Вносити зміни до Єдиного реєстру досудових рослідувань можна за допомогою електронного "ключа"
01.11.2012 | 11:46
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Система Єдиного реєстру досудових розслідувань, її можливості, порядок функціонування, а також нові взаємовідносини, що виникатимуть між представниками різних правоохоронних структур з уведенням в дію нового Кримінального процесуального кодексу України – про це йшлося на нараді за участю працівників підрозділів центрального апарату МВС, представників Генеральної прокуратури України та компанії-розробника системи.

Запрошені фахівці ознайомили співробітників Головного слідчого управління, Головного штабу, Департаменту кадрового забезпечення, Департаменту карного розшуку, Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю та Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення із необхідними технічними вимогами, що висуваються для обладнання, а також із порядком функціонування ЄРДР. Крім того, спеціалісти продемонстрували можливості системи за допомогою інтерактивного курсу.

Завдяки йому кожен користувач системи зможе ознайомитися з порядком уведення відомостей до неї, можливості редагування та внесення інформації до ЄРДР. Певний час можливості системи можна буде випробувати в режимі навчання.

Утім, вносити інформацію до Реєстру зможуть лише ті особи, які у встановленому порядку отримають індивідуальні електронні «ключі» для доступу до системи. Коло цих осіб визначене Положенням про ЄРДР, яким закріплюються права та обов’язки держателя, реєстраторів та користувачів системи. Зазначені особи матимуть право доступу до Реєстру за допомогою унікального електронного «ключа».

Доступ до інформації про кримінальні провадження буде жорстко обмежений. Це пов’язано із необхідністю захисту бази даних шляхом заборони несанкціонованого доступу. Рух кримінального провадження та всі рішення по ньому крок за кроком  фіксуватимуться системою, аби в будь-який момент можна було отримати повну інформацію про хід досудового розслідування.

За словами начальника Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України Ігоря Аршинова, на даний час розробляються критерії оцінки роботи міліції в умовах нового КПК. У цих критеріях будуть враховані зауваження, отримані від підрозділів центрального апарату МВС та територіальних органів внутрішніх справ.

«Вимогами Міністра внутрішніх справ є, по-перше, стовідсоткова реєстрація до єдиного обліку всіх заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, а по-друге – негайне реагування на них, аби упродовж 24 годин було розпочате досудове розслідування. Це дасть змогу оперативно забезпечити відновлення порушених прав та свобод громадян», – наголосив керівник ДІАЗ МВС.

Начальник Головного слідчого управління Василь Фаринник ознайомив учасників наради зі змінами, що будуть внесені до нормативної бази МВС у зв’язку з уведенням в дію нового КПК.

версія для друку