українська російська англійська
Жодних підстав для подорожчання хліба немає
01.11.2012 | 15:44
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Жодних підстав для подорожчання хліба немає. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк після відвідування одного з хлібопекарських комбінатів у Київській області.

«Підстав для подорожчання хліба жодних немає. Україна зібрала третій за обсягами врожай за роки незалежності – всього 46 млн. тонн», - сказав Міністр.

Він додав, що зокрема, було зібрано 15 млн. тонн пшениці, з якої 70-75% складає продовольча пшениця.

Микола Присяжнюк зазначив, що річне внутрішнє споживання пшениці для харчової галузі, включаючи хлібопекарську, становить 5 млн. тонн.

Міністр зазначив, що зараз в Аграрному фонду є понад 1,9 млн. тонн пшениці, сформовані регіональні запаси. Він додав, що великі хлібопекарські підприємства також сформували свої запаси.

За словами керівника Мінагрополітики, необхідно проводити модернізацію хлібопекарської галузі, зокрема впроваджувати енергозберігаючі технології. Місяць назад Президент дав доручення Уряду відпрацювати державну програму модернізації хлібопекарської галузі для того, щоб зменшити витрати на енергоносії та інші технічні витрати.

У свою чергу заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Володимир Павленко зазначив, що Мінекономрозвитку не зафіксувало жодних сигналів щодо збільшення вартості хліба. «Жодних тенденцій щодо збільшення вартості хліба Міністерство на сьогодні не спостерігає. Цифри змінюються на величину математичної похибки в тому чи іншому регіоні, і Уряд вживає відповідні заходи з контролю за ціновою ситуацією. Ніяких економічних підстав для підвищення ціни на хліб нема», - сказав він. Заступник Міністра також додав, що Уряд моніторить ціну на хліб у кожному регіоні.

версія для друку