українська російська англійська
Модернізація хлібопекарських підприємств - один із факторів забезпечення стабільної ціни на хліб, - М.Присяжнюк
01.11.2012 | 16:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Підстав для подорожчання хліба немає. Аграрний фонд забезпечує хлібопекарські підприємства борошном, ціна на яке дешевша за ринкову. Також можливо здешевити виробництво за рахунок модернізації хлібопекарських підприємств. Окрім того, уникнути коливання цін на хліб допоможе посилення конкуренції в хлібопекарській галузі. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, перебуваючи на одному з хлібопекарських підприємств Київської області.

«Необхідно модернізувати хлібопекарську галузь, щоб уникнути зростання витрат на виробництво та енергоносії. Тому потрібно переобладнати підприємства енергоозберігаючим обладнанням, а відповідне розпорядження місяць тому підписав Президент України Віктор Янукович. Ми разом з Міністерством економіки наразі працюємо над виконанням цього завдання. Таким чином, хлібопекарська галузь на сьогодні знаходиться під контролем Уряду», - зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр поінформував, що з червня місяця цього року розпочали формувати помольні партії борошна у регіонах України. Він наголосив, що ціна на борошно, яке пропонує Аграрний фонд, нижча на 300-400 гривень, ніж ринкова. Микола Присяжюк підкреслив, що на сьогодні борошна в регіонах достатньо.

Також Міністр нагадав, що в Аграрному фонді накопичено близько двох мільйонів тонн зерна, що буде перероблено на борошно та поставлено на хлібопекарські підприємства. Міністр також додав, що конкуренція у хлібопекарській галузі є одним із чинників зниження коливання цін на хліб.

«Хвиля необґрунтованої інформації про зростання ціни на хліб виникає час від часу. Однак, на сьогодні підстав для подорожчання соціальних сортів хліба немає», - сказав Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку