українська російська англійська
Українські митники та американські підприємці говорили про чистий бізнес та чесні податки
01.11.2012 | 17:54
Прес-служба Державної митної служби

Перший заступник голови Держмитслужби Олександр Дороховський, директори департаментів та керівники структурних підрозділів Держмитслужби провели зустріч з членами Американської торгівельної палати.

Олександр Дороховський презентував новий підхід у взаємовідносинах митниці і бізнесу «Чистий бізнес - чесні податки». Саме таку назву має стратегія розвитку відомства на 2013 рік.

«Наповнення держбюджету не є для нас самоціллю, яку необхідно досягти будь-якою ціною. Це єдина позиція Міністерства фінансів і основних фіскальних органів - митниці та податкової. Підприємець повинен бачити, що йому не тільки спокійніше, але і набагато вигідніше працювати «по-білому», сумлінно віддаючи податки в казну. Тому зі свого боку намагаємося вибудувати чіткі та зрозумілі правила для легального бізнесу. У той же час продовжуємо посилювати боротьбу з «сірим» імпортом», - сказав Олександр Дороховський.

За словами члена колегії Держмитслужби Павла Пашка, довіра між фіскальними органами та бізнесом надає сумлінному суб’єкту переваги: менший обсяг інформації, яку необхідно подати для митного оформлення, прискорена процедура проходження товарів, зменшена кількість митних перевірок.

У Митній службі вважають, що максимальною формою довіри має стати законодавче визначення можливості подання митниці інформації про переміщені через митний кордон товари без їх фізичного пред’явлення митникам. Також реалізовуватиметься принцип взаємної довіри митниці та бізнесу завдяки застосуванню новітніх технологій інформаційного митного контролю.

Митниця створює автоматизовану систему з визначення суб’єктів, які підлягають спрощеному контролю і тих, хто потребуватиме (у кожному конкретному випадку) більшого обсягу митних процедур. Система передбачатиме правильне оподаткування товарів, унеможливлення їх ввезення без митного контролю, недопущення випадків декларування не своїм найменуванням, маніпуляцій з кодами, вартістю, країною походження, іншими показниками, які впливають на оподаткування. Вона чітко регламентує дії інспектора митниці.

При цьому, довіра до бізнесу не виключає права митниці проводити вибірковий контроль суб’єктів, які отримали від держави право на спрощений контроль. Ця умова гарантує забезпечення балансу між об’ємом митного контролю та його спрощенням.

«Ми будемо використовувати виключно ті повноваження, які передбачені новим Митним кодексом. Для цих цілей нещодавно створений Департамент митного аудиту. Його завдання закріпити переконання суб'єктів, що податки краще сплатити - один раз при митному оформленні», - сказав перший заступник Голови Держмитслужби Олександр Дороховський. Він додав, що у багатьох країнах із ліберальним митним контролем пост-аудит забезпечує до 30% всіх митних платежів.

Президент АТП Хорхе Зукоскі позитивно оцінив роботу Держмитслужби щодо прийняття та імплементації нової редакції Митного кодексу України. Він висловив від імені американських бізнесменів готовність і надалі спільно з митницею працювати у напрямку спрощення та прискорення митних процедур та полегшення умов ведення бізнесу.

версія для друку