українська російська англійська
Мінінфраструктури розробило порядок ведення Реєстру морських портів України
02.11.2012 | 10:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Міністерство інфраструктури України підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру морських портів України». Формування та ведення такої електронної бази даних передбачено Законом України «Про морські порти України» – у рамках проведення реформ у галузі.

Одним з найважливіших завдань, яке покликане вирішити створення Реєстру, є ведення обліку усіх українських морських портів; збір та збереження даних, необхідних для виконання державою своїх завдань у сфері безпеки мореплавства, охорони навколишнього природного середовища, а також здійснення державного нагляду (контролю).

Відтак відповідно до розробленого документа з відкриттям морського порту усі необхідні відомості про нього мають бути внесені до Реєстру. При цьому згідно з Законом «Про морські порти України» та підготовленим Порядком, серед таких відомостей – реєстраційний номер морського порту та дата реєстрації; його назва та місцезнаходження; найменування та місцезнаходження адміністрації морського порту; дата та підстава відкриття морського порту, межі його території та акваторії, а також перелік причалів та морських терміналів у межах морського порту.

Крім того, у Реєстрі можна буде знайти інформацію про перелік послуг, що надаються на території морського порту, про групи вантажів, що обробляються в порту, а також про вид та розмір водних транспортних засобів, що обслуговуються у ньому. Вказуватиметься у Реєстрі і навігаційний період. Міститимуться відомості щодо обмежень з безпеки мореплавства в акваторії морського порту та посилання на обов’язкові постанови по порту.

Тут можна буде ознайомитися і з переліком портових операторів та послуг, які вони надають. При цьому у Порядку зазначається, що діяльність на території морського порту оператора, відомості про якого відсутні у Реєстрі, не допускається.

Вказуватимуться і підстави та дата виключення морського порту з Реєстру та ін.

Ведення Реєстру здійснюватиметься українською та англійською мовами на електронних та паперових носіях.

Відповідно до розробленого Порядку адміністратором Реєстру визначено адміністрацію морських портів України – державне підприємство збиратиме та здійснюватиме облік даних, що вносяться до Реєстру, забезпечуватиме технічне і технологічне створення та супроводження Реєстру, надання доступу до нього, збереження та захист даних, що містяться у Реєстрі тощо.

Зокрема, адміністратор реєстру збиратиме відомості про морські порти та вноситиме їх до Реєстру, здійснюватиме систематизацію, зберігання, захист, виключення даних з Реєстру, а також вноситиме зміни до відомостей, що вже містяться у Реєстрі.

Саме адміністратор Реєстру і забезпечуватиме достовірність внесених даних до Реєстру.

Держателем Реєстру є Мінінфраструктури, яке забезпечуватиме створення Реєстру та контроль за його веденням.

Реєстр розміщуватиметься на офіційному сайті державного підприємства Адміністрація морських портів України.

Доступ до відомостей Реєстру буде відкритим та безоплатним.

Довідково

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру морських портів України» розміщений на сайті Міністерства інфраструктури у розділі «Регуляторна діяльність».

Зауваження та пропозиції до проекту акта можуть надсилатися зацікавленими фізичними та юридичними особами у письмовому та/або електронному вигляді упродовж місяця з дня його опублікування на адреси департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; sytnyk.s@mtu.gov.ua .

 

 

 

 

 

версія для друку