українська російська англійська
У Севастополі обговорили основні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення
02.11.2012 | 11:46
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Під час засідання було підбито підсумки діяльності Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Севастополі за 9 місяців 2012 р.; розглянуто питання про основні екологічні проблеми регіону та шляхи їх вирішення; про заходи щодо поліпшення показників грошових надходжень до міського природоохоронного фонду. Аналіз роботи установи за звітний період зробив начальник Держуправління Владислав Завгородній, який зупинився на позитивних зрушеннях, недоліках і проблемних питаннях.

Він акцентував увагу присутніх на основних екологічних проблемах регіону, рішення яких має загальнодержавне значення. Це насамперед стан каналізаційних очисних споруджень №1 південної частини міста, які працюють у режимі механічного очищення і не відповідають сучасним вимогам очищення стічних вод. Також актуальним залишається питання впорядкування і оптимізації існуючої мережі природно-заповідного фонду (ПЗФ) мевастополя, зокрема, встановлення в натурі меж територій ПЗФ загальнодержавного значення та створення нових природно-заповідних територій – національного природного парку (на базі існуючих заказників загальнодержавного значення "Байдарский" і "Мис Айя") загальною площею більш 25 тис. га. У частині земельних відносин проблемним питанням є відсутність затвердженого проекту водоохоронних зон Чорного моря, у т.ч. проектів установлення меж земель водного фонду й прибережної захисної смуги. Для вирішення зазначених проблем необхідно насамперед достатнє фінансування з бюджетів різних рівнів.

Під час роботи засідання відзначалося, що робота Управління за звітний період була спрямована на підвищення ефективності реалізації єдиної державної політики щодо здійснення управління в галузі охорони довкілля.

Також на засіданні були розглянуті основні показники надходжень до міського природоохоронного фонду. Згідно з аналізом проведеного Держуправлінням, на даний час у місті Севастополі можливо значне зростання надходжень до міського природоохоронного фонду за рахунок збільшення кількості платників екологічного податку, шляхом оподаткування підприємств, які не мають дозвільної документації в сфері охорони навколишнього природного середовища, та підвищення стягнень пред’явлених позовів за розрахованими збитками за порушення природоохоронного законодавства.

З метою вдосконалення економічного механізму охорони навколишнього природного середовища постановочною частиною колегії передбачено актівизувати співпрацю державних природоохоронних та податкових органів.

У результаті обговорення роботу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Севастополі за 9 місяців 2012 року задовільною.

 

версія для друку